Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Přechod na vysílání DVB-T2

Zprava na novinkách, radeji ji ani nectete, leda pokud se chcete zasmat.

Obraz je navíc přenášen ve vysokém rozlišení a v řadě případů nabízí sytější barvy.

:-D:-D

Nicmene, co jsem o tom cetl doted, tak se mluvilo nejdriv o roku 2017, teda jsem si rikal, ze co novinky plasi, ale v clanku je toto:

S ostrým nasazením se počítá až na rok 2015

Samozrejme na konci clanku je neprimo napsano,ze Pravo (ona nebulvarni intelektualni tiskovina) cerpalo informace od mluvciho radiokomunikaci, ktere se snazi standard DVB-T2 prosadit co nedrive.
Nicmene rekl bych, ze vzhledem k vytvareni pnuti v bulvaru, nas opravdu DVB-T2 nemine a to asi pomerne brzo.

Co na to rikate? Ma uz vase TV prijimac DVB-T2, pujdete koupit novou TV nebo se spokojite se settopboxem, teda dalsim zbytecnym zarizenim v domacnosti.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to všechno jinak (mám pocit, že jsem ten článek četl celý v novinách) 1. přechod bude pozvolný,…
touchwood 01.11.2013 07:00
touchwood
2014 + 5let = 2019 2014 proto, ze uz jsme 2013 skoro na konci. Jinak, kdy se podivas treba na Alzu…
RedMaX 01.11.2013 11:09
RedMaX
Presne tak, jsou to vetsinou TOP modely danyho vyrobce cenove pres 40 000. Takze predpokladam, ze do… poslední
Schizo 01.11.2013 15:51
Schizo

Je to všechno jinak (mám pocit, že jsem ten článek četl celý v novinách)

1. přechod bude pozvolný, tj. budou koexistovat T i T2 kanály
2. je hodně naivní, že T2 bude celoplošně dostupný už v roce 2015. Nyní jede pouze testovací vysílání, takže rozumné pokrytí bych viděl až někdy okolo 2016 a dokrytí až 2017 (cca konec roku).
3. životnost typické dnešní LCD televize je cca 5-6 let, pak těm krámům vyraší kondíky na zdroji a typický spotřebitel si jde pro novou. (uživatelé starých ještě poctivých CRT si řeknou, že ještě počkají na T3 a koupí si zase STB :-))

2014 + 5let = 2019

2014 proto, ze uz jsme 2013 skoro na konci.

Jinak, kdy se podivas treba na Alzu, tak nabidka televizi bez DVB-T2 stale vyrazne prevazuje. Myslim si, ze pokud by stat drzel ten puvodni plan na rok 2017, tak uz ted mel CTU nebo kdo o tom za stat rozhoduje, zacit s kampani, aby lide vedeli, jake TV maji kupovat, samozrejme pocitam s tim, ze soubeh by mel byt cca. 4 roky.
Obavam se toho, ze pokud zacnou 2015, soubeh klidne minimalizujou na 2 roky teda do 2017, tak je to naprosto nedostatecne a meli zacit s kampani o dva roky driv. To je zase ale nesmysl, protoze pred 2 lety zadne DVB-T2 na trhu nebylo, proste zacit s tim urcite pozdeji naz 2015, takhle to vypada, ze stat chce zase lidem protocit penize a podporit jeste ke vsemu cizi prumysl, protoze u nas se moc TV nevyrabi.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru