Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Přiměje vás zákaz k činnosti?

Všiml jsem si zajímavé věci; dopředu upozorním, že je to jen taková blbost.

Ve vchodu domu stává kočárek, jedna z rodin má mimčo. Kočárek stojí tak, že nikomu a ničemu nezavazí, je postaven pod schody u zdi. Nikdy jsem mu nevěnoval pozornost, jen jsem registroval že tam je, to je vše.

Jednoho dne se na nástěnce vedle kočárku objevil důrazný pokyn/zákaz "nečum do kočárku" a od té doby jsem se vždy :-) podíval do kočárku, i když nevím proč :-)

Taky na vás takto působí zákazy, který by neměly mít na vaše jednání žádnej vliv?

Předmět Autor Datum
Prostě zvědavost, asi bych se zachoval stejně :-)
GTS 27.10.2013 11:52
GTS
V rámci experimentu bych zkusil zákaz na nástěnce změnit na "Neser do kočárku".
karel 27.10.2013 11:56
karel
Vzhledem k tomu, že ten "pokyn" tam možná dala "přející" sousedka, tak by v tom mohl/a být majitel n…
IQ37 27.10.2013 12:53
IQ37
Kdysi vykládal Šlitr (nebo Suchý?) o nějakém papírku, cedulce, kde bylo důrazně napsáno "Při požáru…
L-Core 27.10.2013 12:04
L-Core
vyborny, jak pozar tak karluv experiment. :-D u nas v baraku si takhle lidi na nastence dopisujou p…
RedMaX 27.10.2013 12:08
RedMaX
Mne celkem překvapuje, že ten kočárek ještě nikdo nezprivatizoval.
Yarda 27.10.2013 12:06
Yarda
Rekl bych, ze je logicky, ze kdyz te nekdo na neco takoveho upozorni, tak ze se tam kouknes. Horsi…
RedMaX 27.10.2013 12:34
RedMaX
Pokutu za nepoužití přechodu? Na mě to jeden šimpanz od městapa také zkoušel. Opáčil jsem mu, že pře…
Dale Cooper 27.10.2013 12:46
Dale Cooper
Strážník Řehoř by tě na místě zastřelil.
karel 27.10.2013 12:47
karel
Tak to asi nebyl on, ale nevím, na jméno jsem se neptal a zastřelen jsem nebyl. Mimochodem, kdo je t…
Dale Cooper 27.10.2013 12:52
Dale Cooper
Google: "strážník řehoř" je skoro tak výživné jako "poslanec váňa". Jsou to kuriozity z našeho kraje…
karel 27.10.2013 12:56
karel
Aha, Bohdaneč. Když taky vezmou k městapu kdejakou existenci...
Dale Cooper 27.10.2013 12:58
Dale Cooper
No to je prave o tom, ze to chce v takovyhle situaci zustat klidnej, jenze kamos je na policajty jak…
RedMaX 27.10.2013 13:54
RedMaX
ne. -------- prostě to není moje, tak se o to nestarám. až pokud mi začne vadit nadměrný počet záka… poslední
lední brtník 27.10.2013 21:33
lední brtník

Rekl bych, ze je logicky, ze kdyz te nekdo na neco takoveho upozorni, tak ze se tam kouknes.

Horsi varianta je, kdyz nekdo musi neco videt a pritom ho na to nikdo zamerne neupozornuje, myslim ruzny cumilove, kteri se jdou kouknout kvuli tomu,ze nekde houka sanitka apod.

Napada me jina vec, co byste delali se se zakazem, kterej na vas vliv ma a to negativni?

Priklad: Chci projit podchodem pod dalnici, ale je tam policejni paska - zakaz vstupu. Jenze dalsi podchod je z obou stran cca. 3km vzdalenej, to jest musel bych jit k nemu 3km a nasledne dalsi 3km zpatky. Prebihat dalnici nejsem blazen s tim provozem co tam je vubec ne. Tak jsem se sklonil pod paskou a jdu, samozrejme na druhy strane blikal majacek a policajt co tam lezu, kdyz je tam paska.
Me takovyhle situace dostanou do cholerickyho stavu, kdy se stezi ovladam, tak rikam, ze nemam jak se dostat na druhou stranu a 6km ve tme nepujdu (bylo to v zime k veceru), byl jsem hodne malej kousicek od toho vybuchnout, ale nastesti policajt byl vyjimecne rozumnej a rika OK a jdete. Kamos totiz nekolik tydnu predtim dostal pokutu za to, ze nesel po prechodu pro chodce, tak jsem se uz predem bal, ze me bude chtit taky pokutovat a to bych asi psychicky nezvladl, nakonec kamos tu pokutu taky neustal a od svedka toho incidentu jsem slysel, ze to bylo hodne na tesno, ze si ho neodvedli.

Pokutu za nepoužití přechodu? Na mě to jeden šimpanz od městapa také zkoušel. Opáčil jsem mu, že přechod jsem povinen použít, je-li tento od zamýšleného místa blíže než 50 metrů. Na to on, že jo, že je blíže než 50 metrů. Požádal jsem ho, aby mi dokázal, že jsem přecházel silnici ve vzdálenosti menší než 50 m od přechodu. Na jeho "no to je přece jasný, to vidim, ne?" jsem mu řekl, že tohle není žádný důkaz a nechť onu vzdálenost zjistí pomocí měřidla ověřeného ČMI. Takže z pokuty nebylo nic; klidně bych to ze sportu hnal do správního. Šimpanz cosi zabručel a ať si teda jdu po svých. Ve skutečnosti to bylo metrů asi 30 (parkovalo mezi tím a přechodem 5 aut), ale proč se dávat tak lacino?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru