domácí samolékař
zkouším na rýmičku šťávu z cibule - z odšťavňovače. (koho to zajímá: není to dobré)
má někdo ještě nějaký nápad, klidně i lepší?
zkouším na rýmičku šťávu z cibule - z odšťavňovače. (koho to zajímá: není to dobré)
má někdo ještě nějaký nápad, klidně i lepší?
Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru
Jsem nachlazený, zkouším čaj z vlastnoručně natrhaného a usušeného lipového květu a prokapávám se Tussinem od Dr.Maxe, dále kapky/sprej Muconasal - ze stejné lékárny.
PS: Dělejte co chcete - neléčená i léčená rýma stejně trvají deset dní (staré pořekadlo).
souhlas.
Ja to znam jinak. Ryma bez doktora trva 7 dni, ryma s doktorem pouhy tyden
Jinak mne jednou pomohl Preventan Akut. Ryma byla fuc po 3 dnech. Ale mozna to byla jen nejaka slabsi, bo podruhy uz se mi to nepovedlo. I kdyz je fakt, ze podruhy uz to bylo regulerni nastydnuti i s teplotou .. na to uz jsou ty poloplaceba asi vazne slaby
Na rýmu?
Cibulová šťáva s cukrem/medem je spíše na kašel, průdušky. Nakrájet cibuli na hrubo, prosypat cukrem, šťáva se vyluhuje. Místo cibule možno použít i černou ředkev (preferuji cibuli, mně chutná).
Na rýmu (na její zastavení) používám inhalaci heřmánku. Široký kastrol s vodou (tak 1/2-1 litr), nechat sevřít, nasypat dovnitř nahrubo nasušený heřmánek (ne porcovaný čaj), postavit na stůl, přes hlavu a kastrol si hodit froté osušku a nosem dýchat. Opatrně, třeba vyzkoušet vzdálenost, aby si člověk neopařil dýchací cesty. Pár minut, vydechnout si (mezitím "čas" klidně přihřát) a několikrát opakovat. Výborně také uvolňuje zaraženou rýmu, kdy začínají bolet dutiny.
-----
Na rýmu gentlemanů to pochopitelně nestačí
na kamilky nemám odvahu, mlhavě to pamatuju z dětství. teď mám místo toho nosarin či tak nějak - a od papírových kapesníků dodřený čumák.
blbé je, že od rýmy se pak nakazí krk, proto ta cibule a občas septonex.
no, pravděpodobně vyzkouším všechno co tady čtu.
Nadmerny prijem tekutin (podporuje potenie a mocenie = zvysena odburavanie bacilov z tela) a megadavky vitaminu C (1g a vyssie), lepsie ked su rozdelene pocas dna.
V pripade teplot nad 38 si vynimocne si dam synov Nurofen (detsky paralen riedeny).
Hromady papírových šnuptychlů, či jiných papírových věcí.
Onehdá někde psali, že se při rýmě smrkat nemá. Tak nevím... Teď mě zrovna jedna taková opustila, týden a něco mě to drželo. Teploty jsem nesrážel, nic do sebe nelil; jen jsem si v nouzi nejvyšší kapal Nasivin. V práci a na noc. No a je od rýmy pokoj, jak přišla, tak i odešla.
Roli hajzlpapiru a grog, svarak, grog, svarak, svarak, svarak a panaka na dobrou noc. Moc to sice nepomaha, ale daleko lip se to snasi.
Česnečka - lžíce sádla, sůl, palice rozmačkaného česneku (čím čerstvější, tím lepší) a zalít půllitrem vařicí vody, nevařit.
(ovšem kdo nesnáší česnek, tak to je zabiják)
Používám když už mám dost smrkání, Paralenů a jiných "zaručených" šmejdů.
Na vojně jsme užívali tzv.medvědí mlíko...svařený mlíko,rum,med,žloudek
Rýmička (taková, že jsem byl sprostej na každýho, od koho jsem jen zpovzdálí zaslechl "rýmička") mě trápila každý jaro i podzim. Poslední roky už ne, asi jak se začínám pomalu rozpadat...
Jakž takž pomáhala akorát citronová dieta s čajem a docela slušně i medvědí mlíko, jak popisuje babal.
Na ucpanej nos (takový to blbý stadium rýmy) mi dnes už docela zabírá obyčejný Nasivin.
na rymu mam kapesnik, na zacpanej nos si fetnu Sanorin, kupuju si v lekarne ten nejsilnejsi.
No já ti nevím - na Sanorin jsem si před lety vypěstoval slušnou závislost (když rýmuješ co měsíc a kapeš to do fifáku, po určité době to přestává fungovat a chobot vyžaduje čím dál větší dávky). Mám pocit, že je to i na příbalovém letáku.
Nakrájet půlku cibule, zalejt šťávou z celýho citronu, pořádně osladit medem, zavřít oči a celý to sežrat:) Hnusný a smradlavý, ale zatim to nejlepší z babskejch rad, co znám.
Ale chce to se před tim trochu najíst, je to celkem zabiják na žaludek.
Z klasických nosních kapek jsem vždy míval problémy, pocit ucpané nosu, i když už rýma byla fuč a to i třeba další 3 týdny. Prostě vedlejší reakce jako prase a je jedno jestli to byl výrobce x nebo y. Pak jsem to začal řešit alternativně pomocí koloidního stříbra, MMS nebo CDS. Nebo pro všechny dostupnou kyselinou askorbovou v prášku (vitamín C) ve vysokých dávkách. Z ní se totiž vitamínové tablety s céčkem běžně vyrábějí. 1g denně je ale žalostně málo. Klidně 3g / 3x až 4x denně. Lze to i navýšit na mnohem vyšší dávku zreagováním ve vodě v poměru 2:1 (askorbová + jedlá soda), čímž vznikne askorbát. Nicméně to chce váhu, která umí vážit na gramy. Čistá askorbová je už dosti kyselá ve větším množství a může někomu dráždit žaludek. Vzniklý roztok připravovat a pít několikrát denně do dávky než se dostaví kručení ve střevech nebo menší průjem. Pak dávku snížit. Také se používá pro posílení účinku askorbové rozmixování ve vodě společně s čerstvými rajčaty, díky tomu se i vysoké dávky vit. C dokáží udržet a nejdou hned ven vyměšováním.
Tohle je dosti spolehlivé i u chřipek. Dokonce už nám na to přišla i farmacie a céčko ve formě askorbátu ve vysokých dávkách už v některých nemocnicích aplikují nitrožilně i u mnohem závažnějších onemocněních. Ale jak známo farmacie mnohdy objevuje již dávno objevené
Cibule není špatná, ale lepší je extrakt z česneku.
CDS nevim co je, MMS je jed, koloidniho stribra bych se bal, neni uplne jednoduchy stanovit davkovani, vitamin C jiste, muzes hodit odkaz co za prasek kupujes (by to asi mohlo vyjit levneji nez tablety ze?).
Jasně a ještě tu o šípkové Růžence, brebto
Aby brtník nebyl sám, tak se to o mě taky zkraje týdne pokoušelo. Pár dávek KS a je po problému. Ale asi budu otrávený.... Už prosím tě nečti ty plky rádoby odborníků, typu Heřt a spolku ala sysifos
Pro ně je automaticky jedem vše, co neznají a pouze si o tom něco přečetli a to ještě z okna vlaku, ale na druhou stranu bez problémů odkývou bobule od doktorů s chemickým složením, které páchá v organismu mnohdy nemalé škody. Ale nebudu ti brát iluze o tvé pravdě, protože dokud nebudeš mít vlastní praktické zkušenosti, tak nemá smysl ti to vyvracet, to už mě dávno přešlo
Ono CDS je lahodnější forma MMS, čili bez poněkud agresivnější kyseliny citronové. Jinak se dá pro aktivaci použít i HCL naředěná na 3,5% technické ředění, nebo 10% lékařské ředění. Pokud zase budeš tvrdit, že ti HCL vypálí díru do žaludku, tak je samozřejmě ředěná a navíc se užívá s cca. 100ml vody a po kapkách. Spousta lidí má navíc zažívací problémy právě z důvodu nedostatku přirozené HCL v žaludku a cpe v mylné víře do sebe neutralizující léky. Taky jsem byl dříve takto naivní, ale když se mé problémy se žaludkem stupňovali, právě díky HCL a betainu HCL jsem si spravil žaludek jako za mladých let
Jinak to je takový problém hodit název kyselina askorbová do vyhledávače?
např.
cca. 1kg
http://www.fichema.cz/cs/kyselina-askorbov-e300-potravin/838-kyselina-askorbov---vitamin-c-09-kg--e300-potravinsk.html
cca. 0.5kg
http://www.fichema.cz/cs/kyselina-askorbov-e300-potravin/837-kyselina-askorbova-vitamin-c-450g-e300-potravinarska.html
jo to kilovy baleni vyjde levne, to poridim taky.
MMS ani to druhy urcite ne, dioxiny do tela nemusim, nejsem blazen.
P.S. Spolek sysifos jsou tragedi. Napsat "Už prosím tě nečti ty plky" bys me urazil, opravdu od tehlech idiotu nic nectu.
včera jsem začal polívkou s česnekem (dotuněnou cibulovým odpadem z odšťavňovače).
dnes jsem pokračoval svařáky, prostřídanými pár česnečkami.
je mi fajn, jen doufám, že mě už dnes nenapadne psát komentáře na poradnu.
Ať používáš co chceš, tak stejně dva dny soplíš jak rozbitej vodovodní kohoutek a necháváš za sebou hromady kapesníků. Za ty dva dny to přejde z té hnusné řídké fáze do té hustší a to už se pak dá v pohodě vydržet, spotřeba kapesníků klesne na desetinu.
A jádro pudla - buď to přejde samo za určitou dobu, nebo do sebe láduješ různý hnusy a přejde to za stejnou dobu, akorát budeš mít v duši pocit, že jsi to něčím pomohl zahnat a budeš se za to plácat po zádech.
pondělí bylo podezřelé, jakási taková přeháňka.
úterý už stálo za vyliž, spotřeba kapesníků šílená.
st/čt doma - no nic moc zážitky, když kašel probudí i brtníka v noře, proto jsem psal sem pro radu. volný čas jsem trávil tuněním batky pro výpis typů disků v pc, funguje.
dnes pátek byla relativně důležitá schůze v práci. po amatérské léčbě se to dalo jaksi vydržet, ani odpoledne jsem nevynechával vitamíny.
nyní qečeru jsem relativně happy a po 4 dnech téměř vyléčen. ale do žádných větších komentářů se raději nepouštím, znám se.
jeden přínos to mělo: čistá šťáva z cibule není tak odporná, jak jsem si myslel. právě proto by jí (nebo celé cibule) chtělo lemtat mnohem víc.
a dnešní česnečka v hospodě "dejte tam 3x tolik česneku než dáváte" taky nebyla k zahození. se svařákem (abych opětovně nenastyd) byla skvělým vypráskávačem posledních zbabělých bacilů.
Aha, takže nejen rýma, ale aj trocha kašílku. Tak to jo, to řeším nějakýma těma cucacíma sladkostma, co trochu protáhnou čumák, na bolavý mandle ibalgin a hlavně - na noc Paralen a peřinu až k uším a vydržet se celou noc koupat ve vlastní šťávě (pot, žádný jiný tělesný tekutiny do postele nepatří). Pak Paralen žeru průběžně i přes den, asi tak po každých osmi hodinách.
Před spaním dva paraleny + svařák s rumem a medem - ten se teda může popíjet klidně průběžně celej den. Za dva, tři dny už mi většinou nic není.
U doktora jsem byl naposled na vojně v 98 .
S paralenem bacha. Paracetamol je velmi nebezpečná sračka, která pouze potlačí příznaky a oblbne wetware. Vedlejší účinky taky nic moc (játra, slinivka). To raději narvi do lebky acylpyrin (i když ta salicilová nádhera taky na zdraví nepřidá). Lidi hodně berou ibalgin (ibuprofenum, všecko stejné), což je taky dobrá propalovačka. Já jsem musel po čtvrt století kývnout na medikaci na hypertenzi (inhibitory adrenalinu/noradrenalinu /betablokátory/ - to je taky dílo hodné králů!!!), před tím ovšem pouze přírodní léčiva (slivovica, pivo, víno) .
Já ten paralen i různý brufeny beru jen minimálně. Paralen jen při horečce. Předávkování paracetamolem snad nehrozí .
No to doufám. Předávkování paracetamolem nerozchodíš (a když rozchodíš, už nikdy veselý nebudeš). Jak se tu kdesi výše praví, žer česnek - to je skutečný zázrak. Chjo, Gaia nám dala léky na všecky problémy, my ale rvem do palice patáčky. Zasloužíme si vyhynout...
A ještě pár editů. Zastavení první: ať tě ani ve snu nenapadne požírat "doplňkovou léčbu" širokospektrými antibiotiky, které ti předepíše lékař při viróze proti možným sekundárním problémům - vyrabuje ti to střevní mikroflóru a budeš plakat smutným hlasem. Zastavení druhé: nikdy, opakuju nikdy neužívej antivirotika (inhibitory reverzní transkriptázy) - požírá to T-lymfocity, které při těchto potížích potřebuješ jak prase drbání, navíc to kurví telomery (inhibitují i reverzní telomerázu, kterážto je při transkripci RNA->DNA pro buňku životně důležitá, ač jí v podstatě zkracuje život), takže má pak /jakákoliv/ buňka problém s vlastní mitózou. Zastavení by mohlo být víc, ale mně se nechce...
Tak požírání česneku, medu, všeobecně přírodnin všeho druhu, fetování přírodního kapsaicinu je taková dobrá prevence. Občas ale nějaká ta viroza nebo nachlazení skolí i relativně odolnýho člověka. Hlavně v těch chřipkovejch obdobích, kdy na člověka fluše třeba v MHD dalších deset lidí co už tu virozu (a nemyslím Milošovu ) mají. Když už je to brutální, bejvá třeba uchýlit se i k umělejm léčivům. Aspoň u mě to tak je. Taknějak chci věřit, že deset paralenů za rok mi nějak výrazně neublíží...
kapsaicin? znamenám si pro příště.
chemie: při kašli rovnou mířím do lékárny pro stopangin a acylpyrinový šumák s c, + nosarin, bo vždycky nakazím všechny dutiny.
a pár pátečních svařáků jistě mělo svůj podpůrný psychický význam.
ještě jak jsem četl výš pojídat cibuli, chce to ve verzi z filmu "vůně cibuje": nekrájet nadrobno a na chleba, ale přikusovat půlku nebo celou dobrotu, ať si člověk zamarasí celé hrdlo, jinak to neléčí.
Kapsaicin si raději z blbajzníčku vyhoď.
Co je na nem spatnyho? Me ho doktor na zaludek, ehm, nedoporucil. Ovsem zkusenost je takova, ze jedna Naga do polivky je lepsi nez lanzul. A habanera jen tak prikusuju a je mi fajn.
Přesně tak. Kapsaicinem se dá vyléčit skoro všechno. Co nevyléčí kapsaicin, cibule a česnek, to vyléčí kořalka
Kapsaicin (capsaicinoidy) ti zlikviduje ledviny. Jedna věc je napchat si raz za čas do fazolí chillku, druhá věc je užívat to pravidelně (existují extrakty, na které ani nepotřebuješ zbrojní pas - bohužel) v rámci třeba redukční diety. Gastrosystém to taky moc nemusí (peptické vředy, perforace tenkého střeva, etc...). Ty Twiggy co to žerou jsou ďouravé jak ementál.
No nevím. Všude se píše spíš o jeho pozitivních a léčivých účincích na organismus. A koneckonců to člověk může i sám na sobě pozorovat. Tím ale netvrdím, že nějaké přehnané nadužívání extraktů nemůže i škodit.
Prostě všeho s mírou...
Když tě tak čtu, tak mám strach si něco zobnout. Je vidět, v jaké sladké nevědomosti žijeme.
Pokud jde o antibiotika, tak jsem vcelku spokojen se svou doktorkou, protože ta jimi opravdu šetří, prakticky jen při angíně mi dá penicilin. A zdá se, že to po ní převezme její dcera, tak snad po ní převezme tento přístup. Dcerka je pěkná (zrzka!), akorát má studený ruce.
Jaj, zrzečky se mi líbí fest! Nikdy nezapomenu na Irku Daisy, se kterou jsem měl tu čest pobývat na stáži v Německu. Jak praví klasik Thovt třikrát moudrý: "co nahoře, to dole" . Pikantně pihovatá milá hubička. Joj... třicet let dávno. A studené ruce neměla. A ač se ti to zdá podivné, nejsem magor (šílený a bláznivý? Jo. občas sociopatický? Jo. magor? Ne.). Pokouším se studovat všechny vědy, pokud něco nevím, nekamenuj.
Však já tě za magora nemám, to spíš o sobě prohlásím a spoustu jiných, vhodnějších, adeptů na tohle oslovení znám. Navíc vím, žes nějakej čas ležel na doktorce, takže se tvým znalostem v této oblasti nedivím. Obvykle to bývá se vším tak, že dokud něco neznám, tak mě to netrápí. Sám občas valím oči z toho, co si lidi jsou schopni vyrobit/udělat/zapojit doma za příšernosti pramenící z jejich neznalosti problematiky, např. otevřenou lampičku s obyčejnou žárovkou, určenou tak nad stolek, nebo k posteli, si namontují nad kuchyňský dřez. Stačí trochu švihnout s kastrolem s vodou a bude po prdeli.
K zrzce - možná proto asi od té doktorky neodejdu. Sídlí totiž v mojí rodné dědině, takže to mám k "dochtorovi" přes 15 km, ale jelikož to tam mám furt rád a navíc v čekárně se nikdy příliš dlouho nečeká, tak su zatím furt spokojené. Možná, až budu stařec, tak si najdu nějakýho místního felčara s čekárnou plnou důchodců a půldenní čekací lhůtou.
Pokud už to někdo udělá, není vše ještě ztraceno, dá se to napravit buď kvalitními jogurty s bioflórou (na jogurty typu activia rovnou zapomeňte), mají mikroflóry dosti málo a hlavně nebrat ty ochucené sajrajty. Výborný je třeba Choceňský jogurt. Pak dražší forma v podobě lactobacilů z lékárny.
A to je zřejmě jediná poněkud rychlejší náprava (bez podpůrných prostředků sereš vodu čtrnáct dní). Oni se tím /antibiotiky/ ti lékaři garantujou před biologickou infekcí do vejrem oslabeného organismu. Nemám jim to za zlé, konzumovat ty šmejdy ovšem vskutku nedoporučuju.
Nová doba!
Před 30 lety se za plató (10 tabletek) Brufenu, paš z Jugoslávie, platilo běžně 350Kčs (400mg). Ty slabší, 250mg, byly o stovku levnější. Jó, to byla doba… 1/10 měsíčního platu za (možná) placebo…
Taky jsem měl rýmu a hnusnej kašel. Nepomohlo nic. Přestat kouřit nepomáhá taky, proto radím. Kuř, pij co hrdlo ráčí a ono to přejde!
Tak kurak hlavne bez ty cigarety nevydrzi, abstak ti naopak rymu podpori, takze v tomhle pripade je spatne oboji, jak kourit prestat v dobe nemoci, tak v tom pokracovat. U alkoholu je to stejny za predpokladu, ze mas navyk. Jinak protoze narozdil od cigaret si navyk tak lehce nevypracujes, tak pokud popijis alkohol, ale navyk nemas, tak urcite v dobe nemoci ho nepit, oslabuje totiz organismus, ktery se tak nemuze plne soustredit na leceni a tedy zatimco u cloveka, ktery nepije, trva ryma 10 dni, u pijaka alkoholu bude trvat klidne dvakrat tak dlouho.
Kouření v nemoci rýmou nebo kašlem řeším slabými cigaretami a sníženou spotřebou. Je to ale spolehlivý indikátor toho, že se mi dělá lépe; když mi to chutná a chuť roste, tak je to dobré znamení.
Jednoznačně cigarety při rýmě omezuju a to tak, že hodně. Pokud je i kašel, dostávám se prakticky na nulu.
Při smoklení se čvaňhat nedá (chutná to jak spálené vinutí VN trafa). Při kašli či chycených průduškách už vůbec ne. Pozitivní je, že ušetřím za cigára .
Tak.
Na bolení čehokoliv je Nimesil,požívám již rok a pul,dle potřeby.Je to na předpis,doplácí se cca 70Kč a Brufeiny a jim podobné se mužou jít vycpat.Oplatí se požádat lékaře o recept.
no, neznam. Tak sem to soupnul do googlu a druhej odkaz je:
71376_1_1
Aaa Aulin... No, nejsem zadnej citlivka, ale na tomhle leku nevidim zadnej extra plus. Ucinnej asi jako ten brufen, toxicita vetsi. Kdyz uz, tak si necham napsat Algifen - to uz je sice peknej magorak, ale zabira fest.
No ja mam kamosku, ktera "nemuze" ty normalni brufeny a podobny veci - prestane ji bolet hlava ci jina cast tela, ale zacne ji pekelne bolet zaludek. Ta na Nimesil neda dopustit - opravdu zabira a neboli ji po nem zaludek. Takze ono kazdymu asi vyhovuje neco jinyho.
Algifen je jiná liga.
To je, vona je to i hra na jinym hristi. Ale jedna z mala veci, ktera je u me schopna zastavit rozjetou migrenu - coz je stav, kdy me blikaj svetylka pred vocima a ranu pesti bych pres tu bolest snad ani necitil. Navic je tekutej, cimz me prijde odolnejsi vuci vyzvraceni, dalsi podstatna vyhoda.
Je to výborný na kocovinu