Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máte rádi trolly?

Pro odlehceni vsech tech politickych debat :-)

Pro ty, kdo nevi, co je troll:
Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k vytoužené emotivní odezvě nebo jinak narušit normální věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním. Trollové neškodí, jenom jsou otravní.

Předmět Autor Datum
k citlivým tématům... normální věcnou diskusi Na internetu nic takového ve skutečnosti neexistuje.…
IQ37 18.09.2013 13:52
IQ37
Critical Troll je troll kritizující trolly a někdy i notrolly. :-D
Alfons 18.09.2013 15:39
Alfons
jeden trotl toto zábavné fórum asi měsíc po vzniku zničil. na psychopata slušný výsledek.
lední brtník 18.09.2013 19:52
lední brtník
Nezoufej, on nakonec upadne v zapomnění. :-)
IQ37 18.09.2013 20:50
IQ37
Je to pičus. A tajně doufám, že se potrefená husa identifikuje sama.
Prasak 18.09.2013 22:56
Prasak
Je to pičus. Přesně tohle už jsem mu napsal do vlákna o hornících. Ale pak jsem se zbaběle smazal,…
MaSo 19.09.2013 21:57
MaSo
A z toho on těží, že se s tím všíchní sereme. Někdy bych taky chtěl umět být taková bezpáteřní kurva…
Prasak 19.09.2013 22:02
Prasak
jj.... bylo to tu mladé a vypadalo to slibně, zábavně. Mládí zůstalo. S každou další návštěvou doufá…
Moas 19.09.2013 11:49
Moas
Tuhle feature chci uz dlouho, podle me je blacklist lepsi nez ban. Akorat ho nesmi pouzivat chudaci…
bahno 20.09.2013 14:56
bahno
Hlasoval jsem, ze je rad nemam, myslel jsem, ze mi trollove nevadi, ale pak jsem poznal Alfonse. ]:)
RedMaX 18.09.2013 20:30
RedMaX
Takového člověka je nejlepší ignorovat a smát se jeho zaslepenému a jednostrannému pohledu na věc. J…
Potkan007 19.09.2013 12:00
Potkan007
Navrhuju novou fukci na Debaty.net. Ať je přispěvatel po několika (řádově desítkách-pro některé to n…
Jack 19.09.2013 13:00
Jack
Navrhuji v rámci svobodné výměny názorů které se někomu nelíbí některé debatéry zastřelit. Žijeme př…
Alfons 19.09.2013 13:33
Alfons
...že by se ozvala potrefená husa? :-D
Jack 19.09.2013 20:35
Jack
Já mu přeju, až sem bude příště cokoliv psát, aby mu přitom to pero vypíchlo oko! :-D
IQ37 20.09.2013 01:35
IQ37
Ne nemám a pokud se troll nekrmí, tak chřadne, zakrní a časem zmizne.
M-Pol 19.09.2013 13:26
M-Pol
Sice jsem tu nějaký čas nebyl, ale záplava jednoho nicku tady nejde přehlédnout a spíše mě to odrazu…
Craft 19.09.2013 13:32
Craft
Je přece jednoduché když admin nežádoucí diskutéry zablokuje. Právo na diskuzi pro každého zde přece…
Alfons 19.09.2013 13:37
Alfons
Stika nevadi, ta je v poradku, ale ty sinice. Sou vsude a blbe se jich zbavuje.
bahno 19.09.2013 13:59
bahno
Šlo to tady docela rychle do kopru. Ten, jehož přičiněním se tak stalo, nechť se chytne za nos a jde…
Dale Cooper 19.09.2013 18:52
Dale Cooper
Se divím, že mu ještě ten rypák borci nezacpali směšným ovocem. Sice máme demokracii, ale taky si ne…
Prasak 19.09.2013 22:04
Prasak
Tak on se v zásadě chová slušně, to bych mu neupíral. Ale jinak je to Mirek s Radkem dohromady...
Dale Cooper 19.09.2013 22:06
Dale Cooper
Tak sorry, on nesere, on pouze vyměšuje stolici. Ale hovno bude furt smrdět i na zlatým podnose oblo…
Prasak 19.09.2013 22:09
Prasak
To bezesporu :-)
Dale Cooper 19.09.2013 22:17
Dale Cooper
Jooo. Viz moje oblibena hlaska z lamera. <a> Koukám že se tu nic nezměnilo a vše je při starym... p…
merlouska 19.09.2013 22:28
merlouska
Když někdo trolluje úmyslně, má určitou inteligenci a dá se s ním dokonce i bavit. 95 % trollu v dis…
Kráťa 19.09.2013 21:55
Kráťa
Myslíš třeba ty kecy na novinkách? Že pod článkem o včelařích má nejvíce kladných hlasů příspěvek ty…
Dale Cooper 19.09.2013 22:01
Dale Cooper
Nevím, co mají na novinkách, ale v podstatě jsi to vystihl. Kde jsou tučné kecy? Dlouho jsem tu neby…
Kráťa 19.09.2013 22:03
Kráťa
Jedna osoba sem ráda píše tučně.
Dale Cooper 19.09.2013 22:05
Dale Cooper
Jo, už jsem se všiml, je to skoro v každém vlákně. Tihle géniové si myslí, jak jsou něčím originální…
Kráťa 20.09.2013 00:06
Kráťa
Všichni jsme inteligentní, no!
karel 20.09.2013 00:15
karel
Ano. Asi jako rakovinu prostaty.
mif 20.09.2013 00:27
mif
Hosi ja sa vam divim, vacsina z vas je gausovej krivke inteligencie viac vpravo a napriek tomu mate…
fleg 20.09.2013 01:30
fleg
Dávejme sem lepší, zajímavější a přitažlivější temata než Alfons. My mladí to přece snadno dokážeme.…
Alfons 20.09.2013 03:07
Alfons
Nikoliv, příteli. Reaguji na Merloušku. A, in fact, ty jsi v gaussově rozložení furt před "píkem"? ]…
mif 20.09.2013 14:45
mif
Teorie ignorování spoléhá na to, že mají všichni návštěvníci debat ocelové nervy a výdrž. Bohužel ne…
Moas 20.09.2013 20:47
Moas
Na celý vlákno jsem neměla nervy, ale kdyby se tu náhodou objevil nějakej trolí fanoušek, tak doporu…
lillek 20.09.2013 16:45
lillek
Ne, obzvláště pokud způsobí v místě diskuze podobné prostředí jako modrá skalice ve vodním zřídle. poslední
vlk56 21.09.2013 18:56
vlk56

k citlivým tématům... normální věcnou diskusi

Na internetu nic takového ve skutečnosti neexistuje. Zatrolím si. :-)
Volil jsem c) (když to počítáš 0, a, b, c) - odshora.
Můj sen je, že naštvaný internetový dav vysledoval moji IP adresu a pomstychtivě zvoní na zvonek u našeho domu, když nejsem doma.

Takového člověka je nejlepší ignorovat a smát se jeho zaslepenému a jednostrannému pohledu na věc. Jemu jde jenom o vyprovokování k odpovědi, chce začít hádku a i kdyby člověk podal mnohonásobně víc důkazů ve prospěch svého tvrzení, troll neuzná porážku a začne plácat ještě větší kraviny.
Hlasoval jsem, že je s nima sranda.

Navrhuju novou fukci na Debaty.net. Ať je přispěvatel po několika (řádově desítkách-pro některé to není problém) trollích příspěvcích mody označen a při příští návštěvě automaticky směrován na nějakou výživnou diskuzi na Novinkách. Třeba se mu tam zalíbí, pozná sobě blízké, naváže seriozní vztah,...

Sice jsem tu nějaký čas nebyl, ale záplava jednoho nicku tady nejde přehlédnout a spíše mě to odrazuje cokoliv tady otevírat. Myslím, že příliš velká volnost některých trollů (spíše bych použil výraz trotlů, jak již použil i lední brtník) povede k rychlému konci debat. Proto by bylo rozumné i tady nastavit nějaká pravidla, které jim jejich činnost dosti znepříjemní. Osobně bych dal ban, který je účinější než 1000 slov a X opatření a pokud se trotlování tedy tapetování bude opakovat, prostě zarazit přístup :-) S některými jedinci to prostě po dobrém nejde. Příliš velká volnost není vhodná, jak vidno pro každého, protože ne každý ví, kdy přestat a dále se bude chovat jako rozpustilé malé dítě, pokud nedostane onen pomyslný výchovný políček ;-)

Je přece jednoduché když admin nežádoucí diskutéry zablokuje. Právo na diskuzi pro každého zde přece není. Zacvaknu ajpinu a je pokoj a na debatě vše proběží v pěkném poklidnéma zahnívajícím teploučku složitěji smýšlejícíh debatérů. Vytušil jsem že hlavně mladých perspektivních debatérů. Štiky v rybníce nebereme.

Jooo. Viz moje oblibena hlaska z lamera.

<a> Koukám že se tu nic nezměnilo a vše je při starym... pořád starý "dobrý" nedemokratický forum
<b> V čem ti připadá "nedemokratický"? Že se tady netrpí dementní témata jako máš ty?
<c> Když se v samoobsluze vyseru uprostřed regálů, nemá to s demokracií nic společnýho, je to neslušné, protože to není moje samoobsluha a majitel mne tam uvítal za účelem nákupu zboží, nikoliv kvůli kálení. To samé platí i zde na fóru. Pokud chceš srát mezi regály, pořiď si vlastní samoobsluhu...

Jo, už jsem se všiml, je to skoro v každém vlákně. Tihle géniové si myslí, jak jsou něčím originální. Na diskuzích iDnes zase píše jeden tak, že každý svůj příspěvek začíná deseti tečkami a jinde zase píše jeden za každým slovem pět teček. Myslí, jak je to super a ono to zatím působí, jako fňukání osmiletého kluka, jenž se zalyká a nedostane ze sebe kloudnou větu:
"Hračky..... kanál..... spadly....."
Přitom to je docela chytrý chlap s průmyslovkou.

Hosi ja sa vam divim, vacsina z vas je gausovej krivke inteligencie viac vpravo a napriek tomu mate nejake zatmenie logiky alebo co
Nadavate na trola a pritom mu zobete z ruky.
Co potrebuje trol? Trol potrebuje dialog, trol nevie monologovat lebo to ho nebavi. Preco reagujete na vlakna niekoho koho nemusite? Preco mu skacete na spek a zacnete s nim debatu? Trola znicite velmi jednoducho a to tym, ze ho budete ignorovat, Staci ked vacsina jeho vlakien bude bez odpovede a strati okamzite dalsiu energiu na trolovanie.
Okrem toho takych 10 debat na prvej strane od jedneho uzivatela bez odpovede sa uz da brat ako vyrazna kozmeticka vada a je to dovod na udelenie prveho historickeho banu na debatach.
Ja to nechapem, ze si to neuvedomujete...nadavate na Alfonza a napriek tomu prispejete takmer do kazdeho jeho vlakna, nadavate na Ficku a napriek tomu reagujete neustale na jeho opakujuce sa vypady (tie uz nie su ani vtipne ani zabavne lebo furt toci to iste a stale s nim niekto o tom debatuje) a pod.
Rada je jednoducha, reagujem len na vlakna, ktore ma zaujimaju, odpovedam len cloveku, ktory mi za odpoved stoji. Ak nemam rad Alfonza nepozeram si jeho vlakna, nereagujem na jeho prispevku, ak mi lezie na nervy na Ficka takisto ho ignorujem.
Nie je to az zazracne jednoduche?
P.S. Niektori z vas by asi radsej uvitali keby taky Alfonz dostal ban, ale ja sa nestranne pytam zaco? Zatoze nadhodil temu a vy si tam s nim pisete? Od toho predsa debaty su. Alfonz dostane ban vtedy ked bude prva strana debat zasrana od jeho topicov, na ktore nikto nereaguje a budu tak zaberat miesto inym. SKor to nema logiku a skuste sa zamysliet na svojim pristupom k tomuto "problemu". IGNOROVAT sa to vola.

Dávejme sem lepší, zajímavější a přitažlivější temata než Alfons. My mladí to přece snadno dokážeme. Dokažme Alfonsovi že náš myšlenkový potenciál ho daleko převyšuje a že na nás nemá. Na jeho nesmysly nereagujme. Naše debatní gramotnost je přece na mnohem vyšší úrovni.

Teorie ignorování spoléhá na to, že mají všichni návštěvníci debat ocelové nervy a výdrž. Bohužel ne všichni lidi takoví jsou.

Je tedy obecné pravidlo na debatách, že pokud se tu objeví evidentní troll, tak místo toho, aby byl učiněn pokus o usměrnění, který bude v případě neúspěchu eskalován, tak se raději nechá trollovat do doby, než to překročí únosnou mez?

Teď to nemířím ná žádného konkrétního účastníka Debaty.net.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru