Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cena elektřiny-nové tarify

Zdravím.
Určitě Vám došla do schránky,pokud jste u E.ONu nabídka na podepsání smlouvy o přechodu na tarif Trend24,který slibuje úsporu cca 12% ročně.Nabídka je pro klasickou domácnost v panelovém bytě,takže běžná spotřeba.Vyplatí se to nebo je to jen habadůra?Přiznám se,že ani nevím co mám ted za tarif a v tom grafu není napsáno,který mám ted,za jaké ceny.Nechápu proč tam nedají k porovnání nynější a co nabízí.K nazlobení jsou tam tarify,které jsou levnější než mě nabízený Trend24,ale u těch je psáno zákazník musí splnit příslušné podmínky,což určitě nebudu.
Jaký je Váš názor na nabídku E.ONu,či jiné poskytovatele,vzít,nebrat?
Díky.
[img149.jpg]

Předmět Autor Datum
Stejně jako u ostatních dodavatelů elektřiny se ani tady nedopočítám, kolik vlastně zaplatím za 1 kW…
IQ37 05.09.2013 14:05
IQ37
http://kalkulator.eru.cz/ Nahodis sve parametry a pockas nez ti to vyplyvne vysledek, je to hned. J…
RedMaX 05.09.2013 14:39
RedMaX
Jednoduche a vseresici. Hm, jednoduché a všeřešící to asi nebude, protože cenu za kilowatt jsem tam…
IQ37 06.09.2013 00:02
IQ37
Zadas stejny udaje jako na fakture a vyleze ti rozdil, kolik muzes mit levneji nebo naopak draz. Do…
RedMaX 06.09.2013 00:38
RedMaX
ERU se*u. Při zadání 1 kWh mi vyšla cena nějak kolem 1920,- Kč. :-D Jdu studovat, jak se dělají louč…
IQ37 06.09.2013 22:00
IQ37
Já tu nabídku taky dostal, ale už je to pár měsíců zpátky. Původně jsem to chtěl podepsat, ale jelik…
Prasak 05.09.2013 18:49
Prasak
Tak včera jsem po návratu z práce vyraboval poštovní schránku a měl jsem tam to samý, co ty. Ale opě…
Prasak 06.09.2013 15:52
Prasak
Já nemám právě z čeho,nemám žádnou fakturu,kde by bylo napsaný ,že mám ted třebaTarif hogofogo,cena…
tuta 06.09.2013 17:26
tuta
Lepší to tam nemít, protože spousta lidí už z principu podepíše, jakmile uvidí slovo "sleva". Ale i…
Prasak 06.09.2013 17:32
Prasak
Prosim vas oba dva, vzdyt se na to podivejte poradne. Ten vypocet elektriny je preci jednoduchej. N…
RedMaX 06.09.2013 19:20
RedMaX
Jak se zbavit otravných podomních obchodníků s elektřinou? Že jste nepřišli včera, byli zde od firmy…
Alfons 06.09.2013 18:20
Alfons
Určitě Vám došla do schránky,pokud jste u E.ONu nabídka... Chce to napřed mířit, než začneš střílet…
Prasak 06.09.2013 18:24
Prasak
Já to dostal také. Tak jsem vzal fakturu, spočítal spotřebu VT a NT , zadal do kolonek a nechalvypoč…
paul 09.09.2013 09:33
paul
Ano, to je v poradku. Elektrina se zdrazovala. Mozna by slo dohledat o kolik a to potom pripocist k…
RedMaX 09.09.2013 09:36
RedMaX
A sazba Elektrika 24, kterou mám není nikde. Tak jsem nabídku hodil do koše. Jestli zlevní, tak je j…
paul 09.09.2013 09:40
paul
Já to mám furt přilípnutý magnetem na ledničce a čekám na záchvat matematické horlivosti, kdy bych v…
Prasak 09.09.2013 10:08
Prasak
moje zkušenost s nabídkami firem je ta, že výhody jsou většinou na straně firmy. A razím heslo: "rad…
paul 09.09.2013 10:58
paul
tak jsem to propočítal s loňskem a tam rozdíl 110,--Kč. to nestojí za úvazek, třeba příští rok zase…
paul 13.09.2013 13:20
paul
Já jsem se na to taky vyprdl,nic jsem neměnil.
tuta 14.09.2013 04:25
tuta
Tak mi soudruzi z eonu poslali propočet : zvýhodněného produktu Trend24 září 2013 dosáhnete ceny za…
paul 17.09.2013 21:54
paul
Ohledne toho, jak tu pisete, ze vam ty kolonky prijdou slozity: http://www.blisty.cz/art/70293.html poslední
RedMaX 29.09.2013 00:11
RedMaX

Stejně jako u ostatních dodavatelů elektřiny se ani tady nedopočítám, kolik vlastně zaplatím za 1 kW. Já si prostě jenom pamatuju, že to stávalo 35 hal. za noční a 50 hal. za denní kW. Před 'sametem'... Hromadami tabulek a tarifů distributoři pěkně mlží.

http://kalkulator.eru.cz/

Nahodis sve parametry a pockas nez ti to vyplyvne vysledek, je to hned. Jednoduche a vseresici. :-)

Ja v regionu PRE presel uz pred nejakou dobou k 3-E. Stale se drzi mezi tema levnejsima, obcas si to zkontroluju s cenou, kterou mi uctuji.
Na chalupe mam EON, ale spotreba je tak mala, ze to resit nehodlam, navic EON nepatri k tem uplne drahym a nejakou stovku neresim. Doma u PRE to delalo za rok snad 600,- tam se zmena vyplatila. Otec presel na etarif CEZu od PRE a prisli ho z PRE presvedcovat, aby neprechazel. Tak jim rikal, no jo, ale skoro tisicovka rocne, to uznejte, ze jen blbec by nepresel jinam. Uznali, zklapli a odesli. :-D

Jednoduche a vseresici.

Hm, jednoduché a všeřešící to asi nebude, protože cenu za kilowatt jsem tam stejně nebyl schopný zjistit, anžto v té nabídce chybí RWE, od které elektriku bereme (i s plynem).

Tady je jejich "průvodce fakturou". Cenu si musím spočítat "ručně" - až po vyúčtování a dodání faktury. Jinde se cena za kW prostě nevyskytuje.

Zadas stejny udaje jako na fakture a vyleze ti rozdil, kolik muzes mit levneji nebo naopak draz.

Do toho pole rocni spotreba elektriny muzes zadat i 1kWh, z toho detailniho vypoctu by to melo jit dopocitat.

RWE tam neni, to reklamuj u ERU, je to statni urad, pracuje za tve penize, tak at se stara a napravi to.

Já tu nabídku taky dostal, ale už je to pár měsíců zpátky. Původně jsem to chtěl podepsat, ale jelikož mám k těmto věcem nedůvěru, tak jsem to roztrhal a vyhodil. Prostě mám podvědomý strach ze skrytých sviňáren, který se tam můžou skrývat. Jelikož se s elektrikou vejdu do 12 tisíc ročně, nemyslím, že bych někde jinde výrazně ušetřil.

Tak včera jsem po návratu z práce vyraboval poštovní schránku a měl jsem tam to samý, co ty.
Ale opět s tím mám stejnej problém - revolvingová smlouva, tedy jakmile vyprší, tak pokud ji 20 dní předem nevypovím, obnoví se automaticky. Nevím nevím, nemám rád tuto automatiku.
A teď otázka - zkoušel si to někdo propočítat, zda to opravdu vyjde levněji? Já se v tom vůbec nevyznám.

Já nemám právě z čeho,nemám žádnou fakturu,kde by bylo napsaný ,že mám ted třebaTarif hogofogo,cena za MWh je toli a tolik.Ted bych se mrknul na ten tarif co nabízí a mám jasno.Starý faktury jsem vyhodil.Právě jsem si říkal,že sem chodí někdo kdo se vyzná a řekne,je to o ničem nebrat nebo jo těch 10% ušetříte.800 Kč bych bral.Hlava mi právě nebere proč ten starej a nově nabízející tarif nemají na tom prospektu,aby to bylo jasně vidět.

Lepší to tam nemít, protože spousta lidí už z principu podepíše, jakmile uvidí slovo "sleva". Ale i kdybych vytáhnul tu starou fakturu, tak si to prostě nepřepočítám, protože se v tom absolutně nevyznám. Rozeznám jen koncovou částku, rozdělení ceny do několika položek mi hlava nebere. Holt nejsu papírově matematickej typ.

Prosim vas oba dva, vzdyt se na to podivejte poradne. Ten vypocet elektriny je preci jednoduchej.

Na ty kalkulacce od ERU mate navic detailni rozpis, co vic chcete?

Mate tam sazbu, ja mam napriklad D26d, takze to mam komplikovanejsi, protoze musim pocitat dvakrat: vysokej a nizkej tarif. Pokud mate D02d, tak to mate jednodussi, protoze mate jen jeden tarif. Sazbu si sami menit nemuzete, tu mate danou, maximalne kdybyste meli D02d a meli primotop, boiler, ... tak muzete pozadat o D26d nebo D25d, mozna i jinej az takovej expert nejsem.

Potom mate instalovany vykon, ten je dle pojistek, ja mam treba 25A, takze se me tyka kolonka nad 3x20A do 3x25A vcetne.

Samotna elektrina je rozdelena na 3 castky, dodavka, distribuce a ostatni.

Distribuce a ostatni jsou regulovane, teda u vsech stejne, meni se jen castka za dodavku (za samotnou elektrinu).

Tabulka od tuta je vypoctena na 1MWh, teda si prepoctete svou fakturu na 1MWh, to je trojclenka a mate vysledek.

Jak se zbavit otravných podomních obchodníků s elektřinou? Že jste nepřišli včera, byli zde od firmy blabla dle vlastní fantazie a že mám 1kwh za 2,33 Kč se vším všudy. A obchodník padá do mdlob. Funguje perfektně a na obchodníky všeho druhu.:-[

Já to mám furt přilípnutý magnetem na ledničce a čekám na záchvat matematické horlivosti, kdy bych vzal fakturu a šel to propočítat. Ale záchvat ne a ne přijít a nabídka je (dle toho dopisu) platná 7 dní, takže to asi propadne dřív, než se do toho pustím. Prostě to od pohledu nepovažuju za tak super nabídku.

Tak mi soudruzi z eonu poslali propočet :
zvýhodněného produktu Trend24 září 2013 dosáhnete ceny za dodávku elektřiny ve vysokém tarifu 4920,43 Kč/MWh a v nízkém tarifu 2080,15 Kč/MWh se stálým měsíčním platem ve výši 152,46 Kč/měsíc.
Vaši roční spotřebu 7,475 MWh dle posledního vyúčtování to znamená celkovou platbu za elektřinu, tj. platbu za dodávku i distribuci včetně DPH, ve výši 27 280,81Kč a úsporu 1557,87 Kč oproti Vašemu stávajícímu produktu, dle něhož byste uhradil 28 838,68 Kč.
For je v tom, že já loni zaplatil 20623
Chápete to?Oni zlevní a je to o 8200,-dražší a z toho ušetřím 1557,-

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru