Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hledám sci-fi povídku..

..z budoucnosti, kdy v přeplněných(?) městech(?) žila spousta lidí na vnějších stěnách (pravděpodobně hodně vysokých) budov, různě se po nich pohybovali a (bojovali?) byli pronásledování jinými (organizovanými) skupinkami lidí. Mám dojem, že v oné hledané povídce nějaký takový vnější občan sháněl pro někoho (přítelkyni?) nějaké kvítko (možná se mi to ale plete s něčím jiným).

Vyšlo v češtině někdy v 80. letech (možná nakonec jde o českou tvorbu, netuším) v nějakém sci-fi sborníku. Nevím, zda v knize či v "časopisné" formě). Tipoval bych rozsah kolem 20 stránek A5. Z fotografické paměti se mi vybavuje, že u toho byla i nějaká kreslená (tuší) černobílá ilustrace.

Kdysi jsem to četl doma, ale to bylo ještě za minulého režimu. Prolezl jsem knihovnu - a nic.

Poradíte?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Také si na tu povídku vzpomínám, vy teda máte věci, takové dávné, co jsem četl coby pubescent i dřív…
Ficka 02.09.2013 00:22
Ficka
Tohle stopro vyšlo v takém tom sešitovém vydání ("větší" A4, tipuju to na 8-10Kčs..). Měl jsm podobn…
L-Core 02.09.2013 18:25
L-Core
Hm, hm, hm. :-) Ale venku mu tvář ovál chlad. "Chyba," zaslechl vedle sebe hluchý Berezinův hlas. "…
Zarniwúp 02.09.2013 22:11
Zarniwúp
Je to ono. Snad s ti spalo dobře :-) Díky moc. poslední
L-Core 03.09.2013 07:16
L-Core

Také si na tu povídku vzpomínám, vy teda máte věci, takové dávné, co jsem četl coby pubescent i dříve. Myslím, že pak přišli na nějakou zákonitost nakonec, podle které se vrátili. Že se nakonec musí dostat do výchozího bodu a nebude to tak strašně dlouho trvat. Nějak přišli, jako to stavitelé těchto mimoprostorových tunelů využívali. Ale kde tu povídku najdu... čerti vědí.

Hm, hm, hm. :-)

Ale venku mu tvář ovál chlad.
"Chyba," zaslechl vedle sebe hluchý Berezinův hlas. "Tak zpátky!"
Vyšli na mořském břehu s šedohnědými hromadami chaluh. Chřípí žádostivě nasálo prosolený vzduch.
"A tomu vy říkáte úspěšná strategie?" jízlivě se zeptal Kovalskij.
"Do Tunelu!" přikázal Berezin.
Ohlušily je výbuchy, oslepilo rudé světlo. Stáli na okraji propasti, po jejímž dnu se plazily žhavé plameny lávy. Odkudsi zdálky sem doléhal strašlivý rachot a několik doběla rozžhavených balvanů se pomalu vzneslo do vzduchu. Po jejich
dopadu se zem roztřásla. Horký závan ožehl tváře lidí. Otřásli se.
Berezin teď nepospíchal. Mhou řil oči a díval se do žhavé magmy. "Dětství světa," řekl pomalu. "Ještě se sem vrátíme,
ale teď už opravdu musíme jít."
Opět vyšli na mořském břehu.
"Do Tunelu!"
Znovu smaragdová pole Alvionu.
"Do Tunelu!"

To bude vono. http://www.legie.info/kniha/2816-stanice-u-more-destu
Povídka Teorie pravděpodobnosti.
Bonus: http://www.e-knihovnazdarma.cz/userFiles/michejev-michail-stanice_u_more_destu.pdf

Jdu spát na vavřínech :puff:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru