Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nejoblíbenější fantasy antihrdina či záporák

Nadpis snad mluví za vše. Jaký je váš nejoblíbenější fantasy antihrdina či záporák ať už to knižní či filmový. Jen bych prosil abyste se vyhnuly těm z her. Podobné téma tu již je ano uznávám. Když se toto téma nebude líbit někomu kdo tady má vyšší pravomoc nebudu si stěžovat když mě smažete. Když mě nikdo nesmaže beru to jako, že tahle debata je vyhovující a v odpovědích se prosím vyhněte tématu zbytečnosti apod. tohoto tématu. Děkuji za shovívavost a odpovědí.

Předmět Autor Datum
Jednoznačně Joker z Temného rytíře v podání Heatha Ledgera. edit: koukám fantasy, tak to jsem netre…
vlk56 28.08.2013 00:04
vlk56
Nejdřív jsem si řikal, že ses spletl, ale teď mi došlo, že nejsi až tak úplně strašně mimo. Mezi sci…
Madeton 28.08.2013 00:12
Madeton
Já jako příznivec sci-fi se cítím diskriminován. :-) Pokud se mohu vetřít se sci-fi (kniha byla naps…
Zarniwúp 28.08.2013 00:16
Zarniwúp
No Dobře. Pro tentokrát ti to prominu :) Nechtěl jsem sci-fi, protože já ho nečtu. Čimž neříkám, že…
Madeton 28.08.2013 00:25
Madeton
Dunu dej, aspoň první svazek. Určitě jsou lepší knížky, ale tohle je jeden z "úhelných kamenů", děde…
Zarniwúp 28.08.2013 00:29
Zarniwúp
netušil jsem, že jsme stejná vlna:-D harkonnen byl parádní záporák. mimochodem je to jedna z knih, k…
kmochna 28.08.2013 08:21
kmochna
No natočil ji Lynch, hrál tam kupříkladu Sting a Max Von Sydow. Ale skutečně nestála za moc, snad js…
Zarniwúp 28.08.2013 12:04
Zarniwúp
nestála za moc Velice slušně řečeno. Ve skutečnosti to absolutně pos... Takhle skvělá atmosféra se… poslední
Jack 02.09.2013 21:28
Jack
To je este slabe kafe, cakam, kym niekto poriadne zfilmuje Ubik.
Michal2 28.08.2013 12:12
Michal2
To mas tazke, ked hranica medzi fantasy a sci-fi je definovana. Kedy je to uz sci-fi? Ked sa tam zja…
fleg 28.08.2013 08:02
fleg
Drak ve vesmíru není ani scifi ani fantasy, to je chujovina.
Moas 28.08.2013 10:23
Moas
:beer:
blue5 28.08.2013 10:31
blue5
To mas tak ked niekto nevie pochopit pisany text a spoji 2 dve dokopy. Ja som pisal o drakoch a o ve…
fleg 28.08.2013 11:35
fleg
pride kozmicka lod na planetu, kde ziju draci napriklad To zní jako kniha napsaná podle filmu natoč…
Moas 28.08.2013 11:58
Moas
Napiš to Jaroslavu Němečkovi. V jednom díle Čtyřlístku jim drak tahá kosmickou rachejtli. :-)
Zarniwúp 28.08.2013 12:00
Zarniwúp
v tom případě a při takové logice jsou chujovina všechny fantasy. ;-)
touchwood 28.08.2013 12:18
touchwood
Jednoznačně Warlock ze stejnojmenného filmu.
mif 28.08.2013 14:58
mif
Najvacsi zaporaci z fantasy su krali, nechaju ludi otrocit a vyberaju dane, ktore pouzivaju na drabo…
Michal2 28.08.2013 15:13
Michal2
Artemis Entreri.
Prasak 29.08.2013 22:33
Prasak

Nejdřív jsem si řikal, že ses spletl, ale teď mi došlo, že nejsi až tak úplně strašně mimo. Mezi sci-fi a fantasy je hodně tenká hranice. U komiksů to dle mého nedůležitého názoru platí dvojnásob. (Např. Thor klasická fantasy postavička nebo ne?) Jinak souhlasím postava je to skvěle napsaná a v podání Ledgera zastiňuje i hlavní postavu.

Já jako příznivec sci-fi se cítím diskriminován. :-)
Pokud se mohu vetřít se sci-fi (kniha byla napsána, resp. první díl, v době, kdy fantasy si ještě hrála v uhláku na horníka), tak můj nejbombovější záporák je lord Harkonnen z Duny. Větší sv... abys pohledal. :-)

netušil jsem, že jsme stejná vlna:-D harkonnen byl parádní záporák. mimochodem je to jedna z knih, kterou se dosud nepodařilo pořádně zfilmovat. ono taky jak vyjádřit myšlenkové pochody vizuálně? modla pána prstenů i já, robot (asimov, povídka lhář) padla. to bych řekl, že se povedlo. ale jak natočit knihy typu duna, svět na konci času- to je výzva. :-)

To mas tazke, ked hranica medzi fantasy a sci-fi je definovana. Kedy je to uz sci-fi? Ked sa tam zjavia stroje? A ked su tam draci musi to byt fantasy aj ked sa lieta vesmirom napriklad? Carovanie je fantasy, ale ak je tam teleport musi to byt uz sci-fi?
Nie je to antihrdina z fantasy, ale ked povies antihrdina a mal by som ho mat rad tak milujem jednoznacne Bendra z Futuramy. Strasne by som sa chcel s nim kamosit, aj ked je to kamos na zabitie;o). Vlasnte mozem byt zalubeny do robota;o)?

To mas tak ked niekto nevie pochopit pisany text a spoji 2 dve dokopy.
Ja som pisal o drakoch a o vesmire, cize napriklad pride kozmicka lod na planetu, kde ziju draci napriklad, co uz chujovina nie je, pretoze takych knih je kopec.
Je zaujimave ako si si ty spojil dokopy tieto slova a hned si poslal lietat drakov do vesmiru.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru