Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Proplacené volby

Já vidím daleko víc, než jakousi ekonomickou svobodu, politici mají vliv na ekonomiku jen marginální a zprostředkovaný pomocí legislativy. Současné volby já osobně chápu jako volby proti korupci a svůj hlas a kroužky dám jen těm, o kterých se domnívám, že jsou nejméně zkorumpovaní a zároveň že můj hlas nepropadne. pětiprocentním sítem.

Docela mě taky zaráží, jak nízkou cenou všichni akceptujete za "prodej" svobody volby. Čekal bych, že většina vzdělaných (a že jich tady je) bude chápat ty nejzákladnější principy demokracie. Na jednu stranu téměř upíráte lidem s nízkým vzděláním právo volby, na druhou stranu proklamujete, že všichni přece mají stejné příležitosti a je jen jejich vina, že jsou socky, protože přece každý má na to podnikat či pracovat ve skvělých podmínkách a za skvělý plat. Nezdá se vám, že to trochu nesedí? Statisticky bude vždy cca 80% průměrných nebo podprůměrných, to je neměnný princip, na kterém se do skonání věků (nebo zásadního zvratu v genetickém inženýrství) nic nezmění. Navíc kapitalismus je hierarchický, v neregulovaném prostředí má kapitál tendenci se hromadit, a tedy produkovat masy nevzdělaných s nízkým příjmem a hrstku bohatých elit. Nebál bych se to nazvat i pokrytectvím.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat