Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Základní nepodmíněný příjem

V našich podmínkách to dopadne takhle - tedy to zkrácení pracovní doby dejme tomu na 30 hodin týdně (ne že by se mi to vyloženě nelíbilo a samotné zkrácení nepokládám apriori jako nesmysl - pracovní doba se už zkracovala):

-Ve státním no problem, tam se přibere +/- ta čtvrtina lidí na doplnění, vlastně o něco víc, bude větší agenda.
- SVOČ a veškeré "volné nohy" - nezmění se nic.
-Pokape další várka firem, ta slabší, která se zabývá výrobou čehokoli a je na prodeji čehokoli dál závislá. Buď nebude mít na dostatek zaměstnanců, nebo zdraží (poměrně zásadně) její konečný produkt. Firmy s menším počtem zaměstnanců utečou do nenáviděného švarcsystému (takže na tu pracovní dobu budou kálet taky).

Zdroje nejsou nekonečné, pokud si tedy nechceme jako Golgafrinčamané do kapes cpát listí a říkat tomu peníze.
Ale já nejsem ekonom, tak tam mám třeba nějakou zásadní chybu.

edit: Člověk dělající zbytečnou práci bude brečet dál, ale proč by práci měnil, když teď ho to stojí jen šest hodin denně. Bude apelovat za čtyřhodinovou pracovní dobu.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat