Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jakou nejnáročnější práci jste dělali?

Jakou nejnáročnější práci jste dělali, ať už delší dobu, nebo jen na krátko? Moje zkušenost:
Od třeťáku na střední chodím na brigády do gumárenské válcovny. Brigádníci tam můžou dělat na několika pozicích. Jde o manuální práci, na kterou není potřeba žádné vzdělání. Nejčastěji tam skládám na palety gumové plachty, které vyjíždí z chladničky. Případně to jede jako jeden dlouhý kus (říkají tomu wig wag). Práce na této pozici není moc fyzicky náročná. Ale párkrát jsem měl možnost vyzkoušet navažování u hnětiče (mašina 3 patra vysoká, naloží se surovinama, 8 minut to hněte a dole to jde na sérii kalandrů, odkud už jede pás do chladničky atd.) Hnětič má kapacitu 270 Kg. Každou směnu jedou 30 takových dávek, tj. 8100 Kg za směnu. Největší část hmotnosti tvoří kaučuk, potom kaolin, vápenec, saze, olej a různé chemikálie, které už jsou naváženy předem (záleží na receptu). Navažování se dělá ručně! Tzn. vemu třeba 30 Kg kus kaučuku z palety a dám na váhu, pak vezmu druhý, až to má 60 kg, potom vemu pytel sazí, položím na pás, rozříznu, vysypu, pytel dám pryč, beru další atd. až podle receptu mám připravenou na pásu jednu dávku o hmotnosti 270 Kg. A tohle každých cca 10 minut. Celá linka pamatuje normalizaci (někde jsem tam viděl štítek Buzuluk Komárov 1970 či tak nějak). Budova je ještě starší a celý areál pamatuje Baťu. Žádná automatizace, pouze některé elektromotory a rozvodné skříně tam mají nové. Všechno se dělá ručně. Za jednu směnu tak přemístím přes 8 tun materiálu a to skutečně jako přemístím, ne jako při skládání, kdy to jen usměrňuji na paletu. Je to práce hodně náročná a ještě ve špinavém prostředí. Aspoň, že peněz tam mají víc, kolem 100 Kč/h. Na této pozici jsem dělal pětkrát. Potom jsem usoudil, že to nemá cenu si takhle ničit zdraví. Protože studuji už druhým rokem VŠ informační technologie, počátkem září tam končím. Chci se už plně věnovat tomu, co studuji. Říkám si, že tohle byla asi nejtěžší práce, co jsem kdy dělal a už nikdy dělat nebudu..

Co vaše zkušenosti?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Rok jsem sekal trávu. Dělali jsme hlavně pro město - lézt celý po kopcích s křoviňákem na hřbetě byl…
Kurt 23.08.2013 09:04
Kurt
Což takhle trefit žací strunou nějakého toho smetáka? :-)
Dale Cooper 24.08.2013 16:34
Dale Cooper
Psí kusy? ]:) poslední
mif 24.08.2013 16:37
mif

Rok jsem sekal trávu. Dělali jsme hlavně pro město - lézt celý po kopcích s křoviňákem na hřbetě byla opravdu dobrá zkušenost. V těch největších vedrech se to fakt nedalo vydržet, takže jsme přes poledne dělali něco jiného - třeba stříhali keře nebo tak. Na tom křoviňáku bylo bezva i to, že na mnoha těchhle veřejných plochách venčí čoklaři ty své potvory a samozřejmě po nich neuklízí - a když to trefíte žací strunou... ::)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru