Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nakupy zlata centralni bankou

ČNB, stajne jako dalsi centralni banky nakupuje zlato

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cnb-masivne-nakupuje-zlato-cesko-je-letos-pate-na-svete-40472456

Česko bylo za první čtvrtletí letošního roku na pátém místě na světě v nákupech zlata. Česká národní banka (ČNB) ho nakoupila pět tun, loni za stejné období skončila šestá se dvěma tunami

Vim, že CNB neni od toho, aby "spravne hospodarila", ale po te, co se zbavila skoro vsech zasob zlata pockala, az se cena zlata dostane na temer historicke maximum, aby je zacala opet nakupovat.

Předmět Autor Datum
Říká se tomu "pangejtová" politika. Od pangejtu k pangejtu. Naši předkové tomu říkali jeden "hot" a…
nerady 19.05.2024 10:05
nerady
Pokud si budeš chtít pokácet svůj vlastní strom na svém vlastním pozemku, bude oceněn a ty tu částku…
L-Core 19.05.2024 11:25
L-Core
Není žalobce - není soudce.
Prasak 19.05.2024 11:44
Prasak
To placení je v novém návrhu zákona o ochraně přírody. který se připravuje ke schválení.
nerady 19.05.2024 14:31
nerady
Troufám si tipnout, že tady u Vídně se v tomhle nic nezmění. Komu bude v humně překážet usychající m…
L-Core 19.05.2024 20:14
L-Core
Tvoj pohlad je opat velmi povrchny. Ano zlato dlhobo stup, ale CNB nekupuje zlato ako investiciu. CN…
fleg 19.05.2024 19:31
fleg
Vzdyt jsem psal, ze CNB "nehospodari". Ale v tomto pripade si CNB stejne jako ostatni banky zlato po…
Jan Fiala 19.05.2024 20:08
Jan Fiala
Pokial devizove rezervy dosahovali 145mld dolarov neznamena kupa par ton zlata vobec nic, pretoze ak…
fleg 20.05.2024 12:45
fleg
Nakupujes v dobe, kdy jsou ceny deviz nizko a cena zlata na historickem maximu. Takze sice na to mas…
Jan Fiala 20.05.2024 13:42
Jan Fiala
Stale si nepochopil preco nakupuje CR zlato. Stale to beries, ze je to investcia, cize lacno kupim d…
fleg 20.05.2024 15:02
fleg
Neberu to jako investici, to uz jsem psal. Pisu ti to znovu. Tegulace kurzu se provadi nakupen nebo… poslední
Jan Fiala 20.05.2024 16:35
Jan Fiala

Říká se tomu "pangejtová" politika. Od pangejtu k pangejtu. Naši předkové tomu říkali jeden "hot" a druhý "čehý". Co prosím tě chceš na našich úřednících, když vymysleli vlastní hlavou toto. Pokud si budeš chtít pokácet svůj vlastní strom na svém vlastním pozemku, bude oceněn a ty tu částku zaplatíš obci v jejímž katastru se strom nalézá.

Pokud si budeš chtít pokácet svůj vlastní strom na svém vlastním pozemku, bude oceněn a ty tu částku zaplatíš obci v jejímž katastru se strom nalézá.

U nás jsem se s ničím takovým nesetkal a pár stromů už pokácel. Před pár lety jsem pokácel strom i na obecním pozemku (kam jsem ho cca před dvaceti lety zasadil) - a opět nic. Přitom to vědělo spousta lidí a zabezpečovali to místní hasiči.

Záleží asi na lidech.

Tvoj pohlad je opat velmi povrchny.
Ano zlato dlhobo stup, ale CNB nekupuje zlato ako investiciu.
CNB pouziva zlato napriklad pri pri devizovych intervenciach, kedy stabilizuje trh CZK. Keby ste mali euro CNB by nemusle pouzivat zlatu rezervu na tieto intervencie.
Zlato je vysoko likvidne, a preto si ho narodne banky udrziavaju ako rezervu prave na casy, kedy potrebuju naraz prilis velke mnozstvo penazi.

Takze nie CNB nemohla skupovat zlato v minulosti a a neskor ho za zvysenu cenu predavat, pretoze na to zlato u CNB nesluzi a sluzit nemoze.
Takto sa moze sprava investicny obchodnik so zlatom, ale nie CNB.
Btw tona zlata stoji asi 70mil eur, cize ani nie 2mld CZk, co nie je svetoborne a ziaden extra velky nakup pri porovnani so statnym rozpoctom

Vzdyt jsem psal, ze CNB "nehospodari".
Ale v tomto pripade si CNB stejne jako ostatni banky zlato porizuje, aby zajistila aspon nejakou jistotu v dnesnim nejistem svete. Bohuzel po tom, co ho v nedavne minulosti vetsinu prodala.
Tohle neni intervence pro kurz koruny.
Na intervence nemusi pouzivat zlato, mame velke zasoby toho devizoveho ojra, o kterem mluvis.
Dolary uz tak nefrci, Cina se ted zbavila velkeho mnozstvi americkych dluhopisu a ten statni americky dluh, za ktery ruci skoro cely svet porad roste. Hodnotu ojra zase devalvuje zelena politika EU. Potrebujes vic ojra nebo dolacu? Zadame pokyn tiskarne, vetsinou uz dnes postaci napsat nove cislo na klavesnici.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesko-ma-jen-necelou-devitinu-ze-70-tun-zlata-ktere-mela-ke/r~fab348d89f3111eaa25cac1f6b220ee8/

Na konci roku 2019 ale bylo v zásobách ČNB už jen něco málo přes čtvrt milionu uncí, jak vyplývá z údajů centrální banky.
Celkové devizové rezervy ČNB ke konci dubna dosahovaly 145,703 miliardy dolarů.

Neberu to jako investici, to uz jsem psal. Pisu ti to znovu.
Tegulace kurzu se provadi nakupen nebo prodejem meny, kterou regulujes, ne nakupem zlata.
Jeste mas nejaky napad, proc to banka realizuje v tu nejnevhodnejsi dobu?
Podle vseho to vypada, ze zlato zrejme poroste dal a devizy pujdou k sipku. Pak by ten krok byl ospravedlnitelny.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru