Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Atentát na Fica

Ja politiku neriešim v hlbšom aspektu... viem že každá forma má "problémy"... je jedno či tu máme demokraciu, komunizmus či diktatúru alebo inú formu. Ako dakedy bola moc v ruke jedného človeka... mali sme takých kráľov čo boli vlastne vrahmi a viedli obyvateľstvo k chudobe a otroctvo bola bežná vec, za úplne rovnakej formy "vlády" sme tu mali Máriu Teréziu ktorá silne prospela ľudstvu... to isté sa môže diať za demokracie, za moci v rukách senátu, za komunizmu atď. Jeto úplne jedno. Formu vlády absolútne neriešim. Riešim Fica ako bytosť (akúkoľvek, úplne rovnaký pohľad ako keby bol obyčajný občan). Demokracia fakt nie je o tom čo sa ľúbi.. je to len o tom na čom za zhodne väčšina (alebo v prípade zastupiteľskej demokracie na zástupcovi zvolený väčšinou). To ale skutočne neailgnuje s morálnou "správnosťou" činnou danej skupiny či jedinca (zástupcu). Ak teraz 8 miliárd ľudí vyhlási že zákon "vraždiť raz ročne je legálne" nemení na fakte že je to nemorálne, aj keď to tvrdí väčšina že je to "fajn".

Ja vôbec neriešim demokraciu (ja ani nie som prívrženec žiadnej formy/systému vládnutia, pretože to nie je moja oblasť)... neriešim že je zastrelený premiér.... riešim že je zastrelený človek (všeobecne), ktorého minulosť je taká, že sám prispel k vzniku nenávisti (a resp. jeho kumpáni ako Danko, Blaha, Kaliňák...) a že sa to obrátilo voči nemu. Chápem dôvody prečo útočník útočil... súhlasím že problém Ficovlády treba riešiť a že treba ukázať a nahlas povedať že si nenecháme srať na hlavu... nesúhlasím s formou útoku (čin samotného pokusu vraždy)... už je to jasné?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat