Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Šógun (2024)

Na Disney+ prave vyslo finale tohoto serialu a muzu ho jen a jen doporucit. Serial prakticky bez akce, ale plny skveleho scenare, herectvi, intrik, politiky, feudalni Japonsko z toho uplne cisi, serial bez woke sracek, opravdu uzasne dilo a doporucuji kazdemu kdo nemusi mit za kazdou cenu akci za akci.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Seriál co mě asi tak nejvíc nasral. První díl super, moc se mi líbilo provedení Japonska a jeho zvyk… nový
HPET 26.04.2024 14:02
HPET
No já si myslím, že je to jasně ukončený, podle mě žádná druhá série nebude tudíž ani žádná velká bi… nový
Al Capone 26.04.2024 17:11
Al Capone
Z hlavního vudce klanu se ve finále vyklubal smejd ktery tvrdil ze nechce byt šogun ale ve finále že… poslední
fleg 27.04.2024 13:37
fleg

Seriál co mě asi tak nejvíc nasral.
První díl super, moc se mi líbilo provedení Japonska a jeho zvyku které byli pro evropany šokem, zkrátka nový svět neboli civilizacní šok hlavně po přijezdu do Osaka.

Pak to šlo dolu.

Z hlavního vudce klanu se ve finále vyklubal smejd ktery tvrdil ze nechce byt šogun ale ve finále že teda jo že to byl vlastně jeho plán, vudce ktery měl byt velký stratég obětoval své blízké a tak začali umírat hlavní a ty oblíbenější a zajimavé postavy které když se přestali hodit tak spáchali seppuku.

Samozřejmě žadné bitvy se nedočkate, vše udělali tak, aby to posunuli na saison 2 i když podle mě bitvu neuvidme dřív jak na konci saison 4. Ale s takovým tempem umirajicích hlavních postav tam dolětí jen ten orel s tou koženou čapkou.
.. zklamaní .. nevyužity potencional, pěkně provedené prostředí nicméne jabloně máme na zahradě taky.
V podstatě je to remake originál Shoguna seriálu z roku 1980.

Z hlavního vudce klanu se ve finále vyklubal smejd ktery tvrdil ze nechce byt šogun ale ve finále že teda jo že to byl vlastně jeho plán, vudce ktery měl byt velký stratég obětoval své blízké a tak začali umírat hlavní a ty oblíbenější a zajimavé postavy které když se přestali hodit tak spáchali seppuku.

Ale to je tvoja nevzdelanost, ze nevies, ze Iejasu Tokugawa bol prvym sogunom a zakladatelom dlhej ery a vladnutia rodu Tokugawa.
Ak bude druha seria mas pravdu, ze sa pravdepodobne bude venovat aj bitke pri Sekigahare, co bola asi najvacsia bitka v dejinach samurajov.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru