Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Applet TV+ tip - For all mankind

Ako nie velmi spokojny vlastnik Iphone som zistil, ze mam narok na 3 mesiace sluzby Apple TV+ zdarma.
Vyber serialov ma velmi neoslnil, skukol som co sa dalo a zrazu mi tam svietil tento serial.
Vobec som netusil o co ide a zacal pozerat a zo zaciatku take nezazivne, navyse na mna moc rychla US anglictina a skoro som to az zabalil a to som nastastie neurobil lebo ten serial je pecka.
Ide o alternativnu historiu, ktore sa sustreduje na dobyvanie a veci su podane tak realne, ze je cloveku az luto, ze nezije v tejto alternativnej realite.
Su tam neskutocne realne veci, napriklad dodnes si spominam na moju oblubenu knihu z detstva, kde bol naplanovany let na Mars na 1999-2000. Nie neslo o scifi, bo lto defacto dokument tej doby, ked ZSSR naozaj realne planovalo let na Mars v knihe boli nakresy lodi, vypocty a popis co a jako sa bude diat. Uz ako dieta som sa videl ako tam letim, mal som yt v tej dobe v najlepsich rokoch, a preto som sa chcel stat vojenskym pilotom.

K serialu. Na mesiaci pristali prvy sovieti, dostali tam aj prvu zenu, co malo za nasledok, ze USA zacali posielat do vesmiru zmiesane posadky, obe krajiny si postavili na na mesiaci zakladnu a dokonca tam bude aj ozbrojeny konflikt;o).
Serail vrcholi v 4.serii dobyvanim Marsu a jeho kolonizaciou.
Paradoxne ma na nom bavili aj akcne vlozky a zapletky, realne intrigy, studena vojna, pretlacanie cernochov (na co som inak alergicky) posobilo tak prirodzene zrazu, zenska emancipacia tiez a drzte sa...dokonca aj lesby a gayovia boli uplne prirodzeni a vobec som nemal pocit, ze su tam nasilu ako sa to dialo napriklad v poslednom Star Treku.
Proste bomba.

Ak by ste hladali chybicky samrejme sa najdu, zaberi z mesiaca boli nie celkom dobre zvladnute, niektore scenky boli nelogicke, ine dejove linku az detsky naivne, ale to vsetko serialu odpustam, pretoze ma velmi bavil.
Na CSFD na tusim 80%, ale ja sa nebojim dat 90%...jedna z najlepsich veci za posledny rok, co som videl.

Předmět Autor Datum
Mýdlová sci-fi opera, slušné efekty, LGBT, BLM. Dal jsem tomu na ČSFD 2 hvězdičky, ale nejsem si jis…
IQ37 22.04.2024 14:01
IQ37
Toho scifi tam bolo minimum. Vsetko co sa tam dialo bolo realne...len v inej dimenzii. Zrovna lgbt a…
fleg 22.04.2024 23:42
fleg
Pokud máš zájem, dám ti tip na další letošní sci-fi: https://www.csfd.cz/film/1456091-konstelace/pre…
IQ37 28.04.2024 22:43
IQ37
Constelation som sa zatedy vyhybal, pretoze ten popis ma nezaujal, ale dam tomu sancu. Problem 3 tel…
fleg 29.04.2024 16:23
fleg
Rebel Moon (1-2) mi uniklo, stáhnu si to. Podle náhledu je to ale spíše fantasy, než sci-fi. poslední
IQ37 29.04.2024 23:33
IQ37
Vím, jsem úplně mimo… a mimo téma… ale momentálně jsem se dal do hraní System Shock (remake po cca 3…
L-Core 29.04.2024 23:06
L-Core

Constelation som sa zatedy vyhybal, pretoze ten popis ma nezaujal, ale dam tomu sancu.
Problem 3 telies som samozrejme videl, za mna dobre.
Naopak som si vcera pozrel Rebel moon 2 a hoci jednotku som ako tak prezil a prezul ta 2jka bola naozaj nudna.
Snydera moc nemusim, 300 ma zaujala netradicnym spracovanim, ale potom to slo s nim dole vodou, Army of Dead, Justice League ma dost nudili a Rebel moon bol pre mna sklamanim. Myslim, ze chalan by uz nemal tocit, vykrada sam seba a nic nove neprinasa.

Vím, jsem úplně mimo… a mimo téma… ale momentálně jsem se dal do hraní System Shock (remake po cca 30 letech) a je to tisíckrát lepší, než jakýkoliv film. Jasně, není to pro každého… takže jdu zpět do hry, jen co kliknu na "Vložit"…

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru