Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Sdílené zóny? Soudruzi, za co???

Dnes jsem se vzbudil, zapnu počítač a vyskočilo na mě tohle:
https://www.garaz.cz/clanek/servis-legislativa-od-ledna-se-pripravte-na-sdilene-zony-proti-pesim-zonam-zde-budou-platit-specificka-pravidla-chodci-a-cykliste-budou-moct-vsude-21011397
Doufám, že ještě spím a vzbudím se zpocený a s rukou v nočníku.

Od ledna příštího roku se po republice začnou objevovat takzvané sdílené zóny. Půjde sice o dobře známé oblasti, nicméně oproti takzvaným pěším zónám zde budou platit specifická pravidla, která zohledňují smíšený provoz. Navíc jde o další z kroků ke sjednocení dopravních předpisů v EU.

Takže naše fialová vláda za to nemůže? Akorát tu musíme mít každou pitomost co se zrodila v tykvích géniů v Evropské Unii? Kolik promile je tam povolených? Budou tam smět i přistávat stíhačky F35 a budou mít přednost před tramvajemi?
3-[:x::beer::beer::beer:

Předmět Autor Datum
To je jen pro lepší lidi co žijí ve městech, nás na vesnicích se to nedotkne.:-)
nerady 16.11.2023 08:04
nerady
V podstatě stačilo pěší zónu přejmenovat na smíšenou zónu a bylo by to vyřešené. Pokud na smíšené zó…
Jan Fiala 16.11.2023 08:06
Jan Fiala
Tak budou i jiné nové značky, například P+D. parkoviště, které je určeno pro parkování vozidel, jej…
Yarda 26.12.2023 13:55
Yarda
parkoviště, které je určeno pro parkování vozidel, jejichž řidič odtud bezprostředně pokračuje v jíz…
Jan Fiala 26.12.2023 15:19
Jan Fiala
Pro přístavy a letiště se zavedou nové dopravní značky. Pro motocykly budou tato místa vybavená půjč…
nerady 26.12.2023 15:40
nerady
A zadefinují se pojmy jako spoluplavba a spolulet.
Jan Fiala 26.12.2023 17:20
Jan Fiala
Někde doma mám učebnici řidiče asi z roku 1946 a je tam 27 dopravních značek. První řidičák jsem děl…
nerady 26.12.2023 21:47
nerady
A co tohle: https://www.garaz.cz/clanek/novinky-cesko-zaplavi-nove-znacky-ukazou-na-kterych-mistech-…
Yarda 01.04.2024 14:28
Yarda
Samozřejmě, že co se týká mobilu tak je to apríl. Ono to dopadne tak, že nakonec budou chodit všichn… poslední
nerady 01.04.2024 15:04
nerady

Tak budou i jiné nové značky, například P+D.

parkoviště, které je určeno pro parkování vozidel, jejichž řidič odtud bezprostředně pokračuje v jízdě jako cestující v jiném vozidle v rámci spolujízdy

https://www.garaz.cz/clanek/servis-legislativa-nove-dopravni-znacky-pro-rok-2024-poznejte-ty-nove-i-upravy-stavajicich-21011244
Tak když už, tak co to dotáhnout do dokonalosti:
P+Č zaparkuj a vyčurej se
P+K zaparkuj a vykakej se
P+M speciální pokyn pro dvojice
[97969-pd-jpg]
:-D:beer:

parkoviště, které je určeno pro parkování vozidel, jejichž řidič odtud bezprostředně pokračuje v jízdě jako cestující v jiném vozidle v rámci spolujízdy

Proc je spolujizda definovaná jako:

Spolujízda je označení druhu dopravy, kdy se cestující předem domluví s řidičem automobilu...

Proč je tam už z definice zavedena diskriminace ostatnich dopravních prostředků jako motocykl, člun...

Pro přístavy a letiště se zavedou nové dopravní značky. Pro motocykly budou tato místa vybavená půjčovnou přileb a bude to trochu déle trvat než se to zavede. Dále je tam problém s parazitem "veš". Není zatím vyvinut ekologický a voňavý sprej na údržbu přileb, tak aby nedošlo přenosu vší. :-D

Někde doma mám učebnici řidiče asi z roku 1946 a je tam 27 dopravních značek. První řidičák jsem dělal v roce 1972 a měl jsem to jako předmět v učňáku. Všichni jsme museli u tabule říci přesné znění dopravní značky, na kterou učitel ukazovátkem ukázal. Nyní si to neumím představit.:-)

Samozřejmě, že co se týká mobilu tak je to apríl. Ono to dopadne tak, že nakonec budou chodit všichni pěšky. Další část článku je o autonomních vozidlech. Autonomní vozidla, když se dostanou na nějakou polňačku či silnici IV. třídy tak jsou v Prčicích. Jinou věcí jsou různé opravy a výtluky na našich komunikacích. Oni si to nedokážou oznámit ani zodpovědné úřady mezi sebou, natož aby to někdo zadal do nějakého systému.:-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru