Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Izrael je napaden, bude válka?

Tak jsem si to poslechl celé až na ten konec za peníze. Na vojně jsem byl v letech 1975-77 a v podstatě to co tam popisuje o armádě Izraele odpovídá obecně většině armád, které jsou tvořeny branci a povinným odvodem. Obdobné by to bylo i v naší armádě v těch letech. Ještě si pamatuji jak v roce 1976 byla naše rota zvednuta poplachem na likvidaci lesních požárů u Děčína. Bylo to v pátek odpoledne a po nasednutí na vozidla se jelo pro lopaty, krumpáče a jiné nástroje. U skladu nástrojů jsme čučeli několik hodin jelikož prápora, který to měl na starosti odjel před koncem pracovní doby někam na víkend. Poplach byl stornován a výjezd byl až v pondělí okolo 12 hodiny po otevření skladu a nafasování nástrojů. Další věcí bylo, že u rot kde byl výkonný praporčík záklaďák tak při poplachu šlo všechno daleko rychleji než vedle na rotě kde to byl praporčík z povolání a než se dostavil tak to chvíli trvalo. Nebyl jsem u prvosledového útvaru, ale vždy když bylo nějaké významné datum např. 21. srpna tak se nikdo nikam nedostal a většina důstojníků byla v kasárnách. Izrael 50 leté výročí války podcenil a k tomu ještě sobota, kdy u nich nikdo nemaká. Nic jiného bych za tím nehledal.:-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat