Předmět Autor Datum
Poprvé jsem to viděl na koncertě Platinum Party at the Palace loni v Londýně (ne že bych tam byl, al…
L-Core 27.09.2023 08:29
L-Core
Nebavime se o ohnostrojich, ktere si lidi bouchaji u baraku, ale o nahrazeni velkych ohnostroju. Sam…
Jan Fiala 27.09.2023 09:02
Jan Fiala
Díkybohu u nás žádné velké ohňostroje nejsou. A pokud nebudou ani jinde, žíly mi to trhat nebude.
L-Core 27.09.2023 19:06
L-Core
Asi nenahradí, ale ohňostroje skončí, jelikož znečišťují ovzduší.:-)
nerady 27.09.2023 13:09
nerady
A nahlas prdí
Jan Fiala 27.09.2023 13:16
Jan Fiala
Ono to není až tak od věci: „Za ohňostrojovou noc se dostane do ovzduší v České republice asi 12 a…
čumil old 27.09.2023 18:57
čumil old
A to nemluvě o tom, kolik znečištění se dostane do vzduchu prděním diváků ohňostrojů ....
RedMaX 27.09.2023 19:38
RedMaX
WTF? Původně jsem se chtěl dalšího komentáře zdržet, ale fakt nějak nechápu diváckou atraktivitu. Ž…
RedMaX 27.09.2023 19:36
RedMaX
Ten rámus ale k ohňostroju proste patrí, je to stará tradícia. Rámus vyháňa zlých duchov zo starého…
Hastrman 27.09.2023 21:14
Hastrman
Ty drony hnusně vrčí, takže zvukovej efekt tam je taky, akorát to dost trhá uši. Ohňostroj je zjevn…
RedMaX 28.09.2023 10:41
RedMaX
Oboje je plytvani zdroji. Drony alespon nestrasi zvirata.
Dwane Dibbley 28.09.2023 12:46
Dwane Dibbley
A kdyz to dovedeme ad absurdum, tak kdybychom se zbavili vsech lidi, tak by skoncilo plytvani.
Jan Fiala 28.09.2023 13:00
Jan Fiala
Ptáků jsi se ptal, jestli je ty drony neserou?
RedMaX 28.09.2023 14:08
RedMaX
V noci, drony na jednom místě (max. nějakých 100 metrů perimetr)… těch ptáků, kterým by to vadilo, I…
L-Core 28.09.2023 14:26
L-Core
No, náš pes ohňostroje sledoval rád. :-) Jsme kdysi měli bígla.
RedMaX 28.09.2023 21:34
RedMaX
Bígl je jiná sorta. Je to lovecký pes a žádná střelba mu nevadí. Měl jsem ho 16 let a stejný poznate… poslední
nerady 28.09.2023 22:58
nerady

Poprvé jsem to viděl na koncertě Platinum Party at the Palace loni v Londýně (ne že bych tam byl, ale koukal jsem na online přenos ;-) ).
https://www.youtube.com/watch?v=eH1RcCaoRQk

Ono bude jiný výsledek se stovkou a s tisícovkou dronů. A jiný bude dojem z videa a z přímé účasti.

Takový ohňostroj občas dokáže pořádně pozlobit, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nejmene-100-lidi-zemrelo-a-150-bylo-zraneno-pri-pozaru-na-svatbe-v-iraku-40444919

Naše Micina (a všechny další kočky) by určitě preferovala drony. Chudáci zvířata na Silvestra! Bojí se toho rachotu i doma v peřinách - a to jsme jen malá dědina u Vídně. Co ty chudery přímo ve velkém městě…

Nebavime se o ohnostrojich, ktere si lidi bouchaji u baraku, ale o nahrazeni velkych ohnostroju. Samozrejme si muzes misto ohnostroje ze supermarketu jako nahradu nakoupit 10 dronu a udelat si show.

Proste to s drony porad bude nuda, i kdybys jich mel 1000, dokud to nezacne byt vic dynamicke. Tvoreni obrazcu a blikani je hezke, ale pomale. Zajimave z technickeho pohledu, ale to je zatim vse. Potreboval bys něco, jako hejna špačků nad vinici.

Ono to není až tak od věci:

„Za ohňostrojovou noc se dostane do ovzduší v České republice asi 12 a půl tuny hořčíku, deset a půl tuny barya, tuna stroncia, skoro tuna titanu, půl tuny mědi a 1,2 tuny rubidia. Takové množství nám spadne na hlavu,“ říká....

Zdroj.

WTF?

Původně jsem se chtěl dalšího komentáře zdržet, ale fakt nějak nechápu diváckou atraktivitu. Že to dalo práci to pořadatelům připravit, ok asi to je náročné, ale klidně se spokojím s koukáním se do hvězd, pokud by někde byla skutečná tma, aby byly hezky vidět. Za mě teda jednoznačně zakázat noční osvětlení ulic, ideálně prostě v elektrárně někdy po jedenáctý večer vypnout spínač, aby se dalo koukat na hvězdy. Dronová show to nahradit nedokáže, technika prostě tak daleko ještě není!

Ten rámus ale k ohňostroju proste patrí, je to stará tradícia. Rámus vyháňa zlých duchov zo starého roka. Pred ohňostrojom sa plieskalo bičmi a rachotilo rôznymi predmetmi. Vizuálny aspekt naopak u Silvestra nie je až tak dôležitý, ten sa pridal až ohňostrojom. Je zaujímavé, ako z pôvodnej tradície vznikne niečo úplne iné, tým, že sa zoberie jeden aspekt z pôvodnej tradície (svetelná šou z ohňostroju sa pretvorí na lejzre / drony), pričom ten pôvodný, kľúčový aspekt sa úplne vynechá.

Ty drony hnusně vrčí, takže zvukovej efekt tam je taky, akorát to dost trhá uši.

Ohňostroj je zjevně vizuální zážitek, rámus je jen doprovodný, simuluje padání hvězd z nebe. Fanoušek ohňostrojů nejsem, ale nevadí mi. Naopak nejsem příznivec zákazů zvlášť těch vymýšlených debilama. Nahrazovat ohňostroj dronama může právě jen debil, víc k tomu nemám. :-)

Bígl je jiná sorta. Je to lovecký pes a žádná střelba mu nevadí. Měl jsem ho 16 let a stejný poznatek. Jinak nejlépe je to popsáno v odkazu od "čumil old". Jsou to tuny sajrajtu, který dýchají většinou lidé, kteří si pak chodí stěžovat na úřad ohledně odpadků.:-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru