Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem převrtaný kabel

Dobrý den, je možné, že po převrtání kabelu (přívodní od elektroměr do domovního rozvaděče) běžíme jen na 2 fáze?
Při dodatečném osazování nástěnné zásuvky, se bohužel podařilo trefit kabel, vyhodilo to hlavní jistič v elektroměrovém rozvaděči, když jsme jistič znovu nahodili vše normálně fungovalo, ale kabel jsme zjevně trefili, jinak by nevypadl hlavní jistič. Od té doby například podivně hvízdá digestoř v kuchyni...
bude stačit případně odhalit kabel v místě navrtání, zkontrolovat stav, případně doizolovat, nebo je nutná výměna celé trasy, když jde o přívod do domovního rozvaděče...?
Pokud se nemýlím jde o kabel CYKY 5x6mm.
děkuji
p.

Předmět Autor Datum
Když tu budeme debatovat, tak se to samo neopraví. Zavolejte elektrikáře, sami se v tom nehrabte, kd…
Yarda 07.09.2023 10:29
Yarda
hrabat se v tom rozhodně nemáme v plánu, spíš chci doporučení co do elektrikáře chtít, když mi navrh…
petylie 07.09.2023 10:56
petylie
Není důvod měnit kompletní kabel, stačí opravit to přerušení
Jan Fiala 07.09.2023 11:46
Jan Fiala
Pokud budeš mluvit s elektrikářem co se k němu to označení hodí a ne s takovýmhle šmudlou https://ku…
Yarda 07.09.2023 13:04
Yarda
Jak píše Jan Fiala není potřeba to měnit. Elektrikáři s tím mají bohaté skutečnosti a občas si to pr…
nerady 07.09.2023 12:58
nerady
díky za názory, takto mi pro představu o problému stačí. pořešíme tedy s elektrikářem poslední
petylie 07.09.2023 13:25
petylie

hrabat se v tom rozhodně nemáme v plánu, spíš chci doporučení co do elektrikáře chtít, když mi navrhne spojení v nějaké krabici (pokud je tedy něco přerušené), jestli je to dostačující řešení nebo jestli to chce tu kompletní výměnu trasy (je to celkem dlouhé cca 12 m)

Pokud budeš mluvit s elektrikářem co se k němu to označení hodí a ne s takovýmhle šmudlou
https://kutilska.poradna.net/questions/2974462-vypalovaci-pec-pripojeni-na-elektriku#r2975013

...konstatoval jsem, že ten dráteník co tam tu elektriku páchal měl zlaté české ručičky, jen mu do nich na$rat...

bude mu stačit, když řekneš, že se ti podařilo převrtat kabel. A až si to místo činu prohlédne, nějaká řešení ti nabídne.

Jak píše Jan Fiala není potřeba to měnit. Elektrikáři s tím mají bohaté skutečnosti a občas si to provrtají i sami. Horší je to venku když to překopneš, to už berou jako trestný čin, jelikož si za opravu účtují majlant a u plynu i kubíky plynu, který unikl během překopnutí. A dotaz asi patří do jiné rubriky jak píše Yarda.:-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru