Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jaký je váš názor?

Jaké jsou podle vás nejdůvěryhodnější zdroje informací, a které nejméně důvěryhodné podle vašeho názoru? Já považuji za nejméně důvěryhodné například televizi a bulvární deníky.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja v tomto vôbec nedelím jednotlivo TV/rádio/tlač. Síce je pravda že z nejakého podvedomého dôvodu v… poslední
KMX 10.08.2023 07:58
KMX

Ja v tomto vôbec nedelím jednotlivo TV/rádio/tlač. Síce je pravda že z nejakého podvedomého dôvodu vnímam najmenej dôveryhodne TV zdroje ale logicky je to všetko jedna a tá istá úroveň pretože je to jednoducho centrálne riadený subjekt a teda je jedno či podáva informácie v textovej, audio alebo video forme. Ich veľkou slabinou je podľa mňa počet. Keď sa to tak vezme tak nie je ich také množstvo aby niekto teoreticky mohol dokázať manipulovať. V tomto tkvie sila internetu pretože je tu prakticky neobmedzený počet zdrojov s absenciou centrálneho bodu. Takže trocha snahy a dá sa cez internet z veľkého počtu zdrojov získať určite lepší a presnejší pohľad na vec ako cez spomínané TV/rádio/tlač. Lenže netreba preháňať. Aj internet je nepriama forma informácii a navyše s nástupom automatických botov sa tento zdroj posunie možno ešte nižšie ako mainstream média. Keď v poslednej dobe občas riešim captcha tak ma to vždy pobaví pretože keď vidím čo dokáže dnes AI tak si hovorím či to má stále zmysel. Verím tomu že tie systémy sú prekonávané a už je problém botov zastaviť. Stačí sa pozrieť čo dokáže AI dnes robiť s úpravou audio/video. Už teraz platí že nie je problém spraviť prakticky dokonalé video kde nejaká autorita niečo vyhlasuje prípadne spraviť falošné video nejakej katastrofy a pustiť to do sveta. Jedno video sa "stratí" ale ak by AI zahltilo niečím internet tak teoreticky môže trvať aj dni než si ľudia uvedomia že to bolo falošné. Predstavme si situáciu že by k tomu naozaj došlo a nejaká vláda by spravila takýto "útok". Všade by boli video nahrávky, audio nahrávky a milióny falošných profilov na FB by to potvrdzovali fotkami a textovými príspevkami. Všetko by bolo natoľko legit že by to nevzbudzovalo podozrenie. Myslí si snáď niekto že je pre AI problém vytvoriť na FB dokonale dôveryhodnú sieť účtov? Unikátne fotky ktoré zmixuje z miliárd fotiek a všetko ostatné premyslené do najmenšieho detailu. Takže vo finále je dôveryhodným zdrojom len čo reálne vidíme na vlastné oči? Ľudia ale klamú čiže ani to nie :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru