Předmět Autor Datum
Tipuji jednoho z těch prvních dvou. WvA spíše na zelený dres. Nějakou etapu bych přál Pinotovi a Cav…
L-Core 29.06.2023 16:12
L-Core
Já bych přál Carapazovi - ten úvod v Baskicku by mu mohl sedět. Nicméně na celkové vítězství by mohl…
Kurt 29.06.2023 16:36
Kurt
Ajajaj… :-/
L-Core 01.07.2023 16:51
L-Core
Tak nějak. Je tam fraktura a končí. :-(
Kurt 01.07.2023 22:08
Kurt
I když se na Tour dívám každý rok tak si to spíš spojuji s tím, že ve všech blázincích Francie je do…
nerady 29.06.2023 16:42
nerady
Tak dovolenou zřejmě dostali i blázni ve Španělsku - Zákeřní sabotéři propíchli kolo i obhájci titul…
Zdenál 03.07.2023 12:10
Zdenál
Také jsem to zaznamenal a koukal, že v tom Španělsku mají také prázdniny v blázincích. Asi je to nař…
nerady 03.07.2023 14:04
nerady
Pro fanoušky doporučuji seriál Netflixu Tour de France Bez příkras.
Kurt 30.06.2023 13:33
Kurt
Pěkné :-) Na prvních dvou místech v první etapě dvojčata Yatesové, jezdící za různé týmy.
L-Core 01.07.2023 17:23
L-Core
Tak ten včerejší dojezd na autodromu Nogaro asi nebyla moc šťastná volba. Ty zatáčky před cílem byly…
Zdenál 05.07.2023 14:50
Zdenál
Dneska pěkná etapa! Pogačar možná po tom zranění ještě není úplně fit - nebo dneska neměl moc den.
L-Core 05.07.2023 18:38
L-Core
Jojo, souhlas, taky se mi to dnes líbilo, ten poslední kopec to pěkně roztrhal. A překvapivej vítěz…
Zdenál 05.07.2023 19:48
Zdenál
Ano, pěkná etapa. Vinge konečně něco předvedl, opět se mi líbila práce WvA, Boře to přeju, moc by mn…
Kurt 05.07.2023 22:41
Kurt
Všiml jsem si toho včera i dnes. Hosté přenosu na ČT Sport (Svorada a další) tým Jumbo Visma čtou "j…
L-Core 06.07.2023 15:11
L-Core
Na Eurosportu říkají "džambo".
L-Core 06.07.2023 15:52
L-Core
Je to nizozemský tým. Správně tedy tak: https://forvo.com/word/team_jumbo_visma/
Kurt 06.07.2023 17:18
Kurt
Dnes opět nádhera. Van Aert je buď z jiný planety, nebo jel dnes na motorce. V druhém případě škoda,…
Zdenál 06.07.2023 19:22
Zdenál
A v neděli na pořadu další bitva mezi Pogačarem a Vingegaardem na Puy de Dôme ]:) Nějaké info o cíl…
L-Core 06.07.2023 20:11
L-Core
Cavendish out… :.(
L-Core 08.07.2023 15:46
L-Core
Dnes se sice vedoucí jezdci "šetřili", nicméně i tak to bylo na závěr pěkné drama. Zatím se mi letoš…
Zdenál 11.07.2023 19:33
Zdenál
Přesně tak! Dnes může slavit i Roman Kreuziger s Bahrainem. A třeba to někdy těm dvěma vyjde až do…
L-Core 11.07.2023 21:59
L-Core
Dneska se tedy nic moc nedělo, tedy až na super výkon Kwiatkowského, tomu jsem to přál. Připadá mi,…
Zdenál 14.07.2023 19:45
Zdenál
Vypadá to tak, že má Pogi navrch. Ale dobře si pamatuji loňskou Tour, kdy v jedné etapě pohodička a…
L-Core 14.07.2023 19:55
L-Core
Obě víkendové etapy skvělé, dnešní tuplem. Tomu dementovi, co zapříčinil hromadný pád, bych napařil…
Zdenál 16.07.2023 19:28
Zdenál
Přesně tak. Letos opravdu krásná Tour, souboje jeden na jednoho ve spoustě etap. A ti dva jsou na to…
L-Core 16.07.2023 19:46
L-Core
Tak dnes Jonas jasně dominoval - konečně, doteď jsem měl dojem, že ho veze tým, ale dnes v časovce j…
Kurt 18.07.2023 17:47
Kurt
Jestliže jsem před pár dny napsal o Van Aertovi, že je z jiný planety nebo jel na motorce, tak dnesk…
Zdenál 18.07.2023 19:07
Zdenál
No a dneska se ten z jiné planety vrátil na zem, zatímco jinogalaxan opět zazářil. Jenom doufám, že…
L-Core 19.07.2023 17:51
L-Core
Před cyklistama by měl jet šípový pluh s pořádně velkou radlicí a ty blázny odhrnovat z cesty, jinak…
Zdenál 19.07.2023 19:16
Zdenál
Před 50, 80, 100 lety byly etapy ještě výrazně těžší i delší. A na jakých kolech! Vůbec si to nedoká…
L-Core 19.07.2023 19:39
L-Core
No tak van Aert už letos bohužel etapu na tour nevyhraje: „Všichni ví, že Sarah (manželka) je těhot…
Zdenál 20.07.2023 11:23
Zdenál
Ono to tak vypadalo už před TdF, že to tak může dopadnout. Tak na Elysejských polích budu fandit Sag…
L-Core 20.07.2023 12:33
L-Core
OK, je hotovo. Krásná Tour, nejzajímavější/nejnapínavější za několik let. Sice mi nevyšly tipy/přán…
L-Core 22.07.2023 21:41
L-Core
Přesně tak, každá etapa byla zajímavé, a to i tento týden, kdy už prakticky bylo rozhodnuto. Asi nej…
Zdenál 23.07.2023 14:10
Zdenál
Opravdu to byla skvělá podívaná. Až na diváky problem-divaci-tour-pivo-zabrany.A230723_103646_cykli…
jirka44 23.07.2023 14:49
jirka44
Však jsem před pár dny psal: Před cyklistama by měl jet šípový pluh s pořádně velkou radlicí a ty b…
Zdenál 23.07.2023 16:49
Zdenál
Na druhé straně, dnes jsem viděl rozhovor s Pinotem a říkal, že jeho včerejší jízda mnoho-špalírem p…
L-Core 23.07.2023 21:19
L-Core
To zase byla krása. Nedokážu vybrat jednu etapu, která se mi líbila nejvíc, okamžiků bylo víc - jak… poslední
Kurt 23.07.2023 21:54
Kurt

Tak dovolenou zřejmě dostali i blázni ve Španělsku - Zákeřní sabotéři propíchli kolo i obhájci titulu

Podle několika svědectví z pelotonu byly na trati rozházené připínáčky. Kouč týmu Jumbo-Visma Grischa Niermann potvrdil pro stanici Eurosport, že se tyto ostré kovové předměty vyskytly poblíž začátku stoupání na Alto de Jaizkibel, zhruba 36 km od cíle v San Sebastianu.
Doplatil na ně i úřadující šampion Tour Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), který musel přesedlat na náhradní kolo. Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) zase finišoval na čtvrté příčce s propíchnutou pneumatikou.

Tyhle šmejdy fakt nechápu...

Tak ten včerejší dojezd na autodromu Nogaro asi nebyla moc šťastná volba. Ty zatáčky před cílem byly docela ostrý a určitě měly vliv na pády v závěru závodu:

Dojezd 4. etapy nejslavnějšího cyklistického závodu přinesl tři pády, do kterých se zamotalo šest jezdců. Naštěstí to nevyvrcholilo hromadným karambolem, přesto se pelotonem nesla otázka, jestli byl finiš na motoristickém okruhu v Nogaru ideální volbou. „No, nebylo to bezpečnější než normální silnice,“ připustila nizozemská hvězda Mathieu van der Poel.

A skočil Luis Leon Sanchez - zlomená klíční kost.

Všiml jsem si toho včera i dnes. Hosté přenosu na ČT Sport (Svorada a další) tým Jumbo Visma čtou "jumbo visma". Všude jinde slyším "džambo".
By mě zajímalo, jak to opravdu je. Jumbo Jet (Boeing 747) se čte džambo džet.

Budu si dávat pozor, jak to vysloví komentátor Jílek :)

edit: taky "jumbo"

Dneska se tedy nic moc nedělo, tedy až na super výkon Kwiatkowského, tomu jsem to přál.
Připadá mi, že Pogačar si s Vingegaardem hraje jak kočka s myší, otestuje ho vždycky nástupem a zatím vede 3:1, docela mazec na psychiku Vingegaarda. Jsem zvědavý, jestli ho definitivně dorazí už o víkendu, nebo si s ním ještě pohraje a počká si až na úterní časovku...

Obě víkendové etapy skvělé, dnešní tuplem.
Tomu dementovi, co zapříčinil hromadný pád, bych napařil pár let natvrdo a každej den by musel na dvorku věznice jezdit hodinu na kole a ostatní vězni by měli povoleno strkat mu do řidítek. Děsný, kvůli podobnejm bezmozkům se taky můžeme dočkat brzo závodů bez diváků...

Jestliže jsem před pár dny napsal o Van Aertovi, že je z jiný planety nebo jel na motorce, tak dneska Vindegaard působil jako z jiné galaxie, nebo měl motorku s turbem. Anebo si našel někde zkratku.
Uvidíme, jestli na tohle Pogačar najde odpověď, ale moc nadějí už asi nemá.

Před cyklistama by měl jet šípový pluh s pořádně velkou radlicí a ty blázny odhrnovat z cesty, jinak se fakt jen čeká, kdy se stane něco hodně ošklivýho.
A přemýšlím, kam se bude obtížnost závodů zvyšovat. Nezařadí se schody jako v cyklokrosu? Nebo budou za pár let ve standardní výbavě cyklistů mačky a cepín?

Ale jinak to dnes byl fakt parádní závod!

OK, je hotovo.

Krásná Tour, nejzajímavější/nejnapínavější za několik let.
Sice mi nevyšly tipy/přání, ale to je asi jedno. Dnes jsem tlačil Pinota 20 prsty i břichem - a stejně to nedopadlo. Jsem rád za puntíkatý dres, Čikónymu jsem ho moc přál, a třeba zítra překvapí na rozlučku Sagan (celou Tour projel že jel… třeba na to nemá, třeba jen blafoval a chce ukolébat Jakobsena a Pedersena. Když už nejede Cav, přál bych to jemu - nebo MvdP.
Jsem rád, že dnes vyhrál Pogi (když už ne Pinot), to jeho druhé místo vůbec není špatné.

Do dalších let (a nejen na Tour) se objevují další (mladí) adepti na pódium, Gall, Rodríguez; kdyby se v roce 2024 na TdF chystal i Evenpool, byla by to teprve bomba!
Zítra se bude chlastat i u Yatesů; líbila se mi hláška komentátora, že doma bude i teplá večeře :)

Za chvíli je tu UCI mistrovství světa, jsem moc zvědav!

Přesně tak, každá etapa byla zajímavé, a to i tento týden, kdy už prakticky bylo rozhodnuto. Asi nejvíc se mi líbil skoro-celo-etapový únik Asgrena & spol., dotažený do vítězného konce - to byla parádní jízda a i ukázka skvělé týmové taktiky, kdy jeho kolegové z týmu úspěšně sráželi rychlost dotahujícího pelotonu.
A uvedení mladíci fakt překvapili a udělali závod ještě zajímavější. Opravdu to byla skvělá podívaná.

Na druhé straně, dnes jsem viděl rozhovor s Pinotem a říkal, že jeho včerejší jízda mnoho-špalírem při stoupání na předposlední kopec byl jeho nejsilnější zážitek kariéry.
Každopádně, někteří fans se chovají jak smyslu zbavení, to nedokážou stát o metr vedle?

To zase byla krása. Nedokážu vybrat jednu etapu, která se mi líbila nejvíc, okamžiků bylo víc - jak těch, které bych si odpustil (pád Carapaze hned v první etapě, pády ve finiši na velodromu, zásahy diváků do dění), tak těch krásných - od těsného celkového pořadí do posledního týdne, přes dominanci Jonase v časovce, skvělé výkony Wouta, vítězství Galla v královské, až po vítězství Pogačara a taky krásný finiš v Paříži. Prostě krása a doufám, že Tour na ČT ještě dlouho vydrží.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru