Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Konspirace

Mne sa paci predstava ako jeden clovek, co tajomna skupina ultrabohatych ludi ovlada cely svet.
Ta naivita, ze ked spravime toto tak sa stane toto...ved takto to vobec nefunguje.
Cim vacsi a zlozitejsi system tym viacej premennych ovplyvnuje dalsi priebeh a je nemozne riadit takyto vyvoj.
Keby slo veci ovplyvnovat len peniazmi preco si myslis, zeby sa USA trapili s Kubou, ci Severnou Koreou?
Namiesto 100mld dolarov vrazenych do zbrojenia predsa mohli vrazit prachy do prevratu na Kube.
Korea by ich stala urcite menej.
Lenze to neslo a nejde preco asi?
A predstava, ze teraz riadime nie jeden stat, ale cely svet, alebo polovicu sveta mi pride strasne detsky naivna. Riadit chaos...to sa da?
Ten Covid ak mal byt organizovany ake mal mat dosledky?
A ma ich take ake mal mat?
Gree Deal ak je organizovany ake mal mat dosledky? A ma ich take ake mal mat? Ved uz dnes sa da povedat, ze Green Deal zlyhal a za 5-10 rokov uz to bude nepodstatna minulost, takze o co vlastne slo? A preco to nevyslo?
Preco Rusko nevrazilo tie stovky miliard, co uz utratili vo vojne radsej polovicku do ovplyvnovania volieb na Ukrajine, kde si mohli postupne vybudovat nejakeho miestneho Babisa, ktory by im zobal z ruky?
Lebo to takto nefunguje, za peniaze si kupis vela veci, ale zdaleka nie vsetko...a tym nemyslim len proklamovane zdravie;o).
Ov

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat