Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Plán, když bude nejhůř?

Manželka onehdy četla na Weltu, že Němci panikaří že nastane Black Out. Zatím jsem ji uklidňoval, že to u nás nenastane, kdyby to, nedej Bože, nastalo, nastanou i občanské nepokoje a nějaká příprava nám bude na dvě věci.
Ale začínám se poptávat po měniči napětí 12V/230V do auta, kdyby nastal výpadek elektriky na déle než jeden den (u nás to zatím nenastalo), tak bychom dokud nám nedojde benzín v autě udrželi v chodu aspoň plynový kotel v zimě (máme ještě MORA kde na elektriku je jen oběhové čerpadlo) pokud nebude zavřený i plyn a mrazničku v létě. Ty měniče nejsou zase tak drahé. Snad by nám to tak týden vydrželo.
Možná by nebylo od věci koupit a udržovat nabitý náhradní akumulátor do auta. Máte s tím někdo zkušenost?
https://menice-napeti.heureka.cz/
Co jsem se poptával v Mountfieldu a Electro Wordu, tam je nevedou. No, snad to nenastane už zítra.
Taky se kouknu, v jakém stavu jsou PB bomby.
Kdyby náhodou šla elektrika a plyn ne, mám schované akumulačky co jsme používali než jsme si opatřili plynové topení, dva olejové radiátory co jsem si svého času narychlo koupil když se nám to plynové topení porouchalo, abychom si přitopili než nám to topení opraví a nedávno jsem si koupil elektrický dvouvařič.
3-[:x:

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat