Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix a jeho (ne)kvalita

Disney+

Postřehy:
-oficiálně podporované prohlížeče jsou Chrome, Edge, Firefox, ale po nejnovějším updatu jsem to rozběhl i na Vivaldi. Pravděpodobně museli upravit nějakou googláckou fýčuru a už se Vivaldi zase hlásí jako Chrome.
-aplikace v prohlížeči je velmi slabá, neumí například ani změnu velikosti titulků, které jsou poměrně malé a pro staršího člověka hůře viditelné.
-obsahu je na to, že to právě zavedli v ČR poměrně dost, horší je to s lokalizací, často chybí titulky v češtině tam, kde je dabing.
-hodně věcí je otitulkovaných do češtiny, dabingu je mnohem méně.
- jsou zde bohužel i filmy a seriály s českým názvem, českým popisem, ale titulky nebo dabing chybí. Zaražející je to například u seriálu Homeland (Ve jménu vlasti), který šel dabovaný (v hrozné kvalitě) na ČT.

Celkově kdybych měl srovnat Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video a Disney+, s nimiž mám zkušenost, tak takto:

Technická kvalita aplikace pro přehrávání v prohlížeči:
1. Netflix - jasná jednička a ostatní se nechytají
2. HBO Max - aplikace nabízí poměrně dost, ale na Netflix nemá
3. Amazon Prime Video - funkční se základními funkcemi
4. Disney+ - otřesné, v současné době, kdo si nepředplatil za výhodnou cenu a nemá tam exkluzivní obsah, který by musel vidět, tak nedoporučuju do toho vůbec jít

Kvalita lokalizace videa (dabing, titulky):
1. Netflix - protože mi vyhovují víc titulky a dabing vlastně ani nechci, dávám Netflix na první místo
2. HBO Max - nabízí často dabing, ale pokud je, nabízí i titulky
3. Disney+ - spousta dabingu i titulku, nicméně to že nejsou titulky, když je dabing a že je popis v češtině a potom to nenabízí ani jedno považuju za neomluvitelné
4. Amazon Prime Video - titulky jsou ok, pokud to není strojově překládané, strojový překlad nabízí jako jediná služba a přitom na to neupozorňuje diváka, kvůli tomu jsem to zrušil

Obsah, který služba nabízí:
1. HBO Max - tahle kategorie je těžká na objektivní určení, můj vkus asi nejlépe sedí na HBO, ale ani Netflix a Disney nejsou o moc horší
2. Netflix - tady nejsem úplně rozhodnut, asi zatím dávám Netflix na druhé místo, ale když bych vzal nové věci, tak Netflix upadá a nejspíš ho Disney brzo předežene
3. Disney+ - pro milovníky Marvelu a Star Wars už určitě teď před Netflixem, ale pro mě těsně za
4. Amazon Prime Video - nic moc nabídka

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat