Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Agresivna politika CNB alebo preco drzat CZK

MinuleJaFi zase caroval s konspiraciami a skusal nieco ukuchit na zaklade toho, ze portfolio CNB spravuje (urcite nie cele) nejaky US fond.
Mna vsak zaujima skor nieco ine a to je nezvycajna politika urokovych sadzieb.
CNB snad ako jedina pristupila uz min 3-4 k razantnemu zvyseniu urokovych sadzieb, co je pozoruhodne lebo to vytvara disbalans na trhu.
Cas ukaze, ci CNB bola vizionarom, alebo sla nespravnym smerom.

Oficialne stanoviska su, ze je to kvoli inflacii, ale ja si myslim skor, ze je to skor kvoli korune a chcu jej kurz riadit skor cez ekonomiku a nie intervenciami na trhu.
Na druhej strane ak sa pozriem na graf nevidim tak nejaky extra problem preco by CNB musela takto agresivne zasahovat (agresivne preto, ze predchadzajuce zvysenie je z minuleho mesiaca napriklad).
Pravdupovediac neviem, zmysel mi to nedava, ale ak chce niekto tip na investiciu zoberte si hypoteku na SK pod 1% a peniaze dajte na terminovany vklad v CR za 4%.
A to sucasne produkty este nezohladnili opatovne bazicke navysenie z decembra.
:-)

Btw podotazka do diskusie...my sme euro prijalo 2009. Ziaden katastroficky scenar sa nenaplnil.
CR si ponechala svoju korunu a ziaden katastroficky scenar sa nenaplnil.
Vo finale to vyzera jedno, ci ma stat euro alebo vlastnu menu, ale ktovie kde by bola CR dnes keby prijala euro tiez v 2009 ako my.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat