Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem F1

Přesně to si myslím taky, Verstappen je mistr a mělo by to tak zůstat, využil pouze situace, kterou nastolilo ředitelství závodu. Druhá věc je, že ředitelství závodu, rozhodlo o tom, že pustí jen 5 jezdců, kteří byli o kolo zpět a zbytek ne. Asi chápu, že nechtěli aby byl závod dojet pod safety carem. Pravdila ale neznám natolik, takže nevím jestli takhle můžou rozhodnout nebo ne. Každopádně si myslím, že i kdyby takhle rozhodnout neměli, nemělo by to mít vliv na to, že Verstappen dojel první. Přijde mi to stejné, když ve fotbale rozhodčí nařídí penaltu, taky se kope a pokud tým vyhraje, tak prostě vyhrál. Ano, po zápase můžou potrestat rozhodčího, ale na výsledku to už nic nemění.

Co ale nepochopím, proč Hamilton jel stejně jako Verstappen v 15 kole do boxů, když startoval na žlutých pneu, mohl ještě 10 kol na těch pneumatikách jet a mohl eliminovat to, že se Perez dostane před něj. Taky by na konci závodu neměl tak staré pneumatiky. Takhle se dostal Perez před Hamiltona a dokázal ho 2 kola držet za sebou a přibrzdit natolik, aby ho Verstappen dohnal. To co předvedl Perez navíc na červených pneu, které už "přesluhovali" 10 kol, bylo ale neskutečné, moc pěkná podívaná.