Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Také nesnasite vánoce?

Jaký je problém nedávat si předsevzetí. A nebo si dávat nějaká realističtější, která vydrží třeba aspoň týden. Nutno říct, že letos kvůli kovidu se s Vánocema neotravovalo od července (ale to už se ani poslední dobou nedělá, obchody se předtím ještě vyřádí na helouvínu, čímž vznikla výplň dříve prázdného kousku od "zpátky do školy" do Vánoc). Jediná včasná připomínka, že zbývá už jen dvoumístný počet dnů (cca 90) byl v žáří ve specializovaném obchodě na dovolené (překvapilo mě, že to, protože když se řekne jen 85 dnů, vypadá to jako málo). Tak abych si odnesl nějaké suvenýry, koupil jsem si předraženou skleněnou kouli a zvoneček (obojí přežilo cestu letadlem, zvlášť ta koule mi dělala starosti). Jo a asi před dvěma týdny se objevily na pultech nějaké ty vánoční předměty. Ale jinak jsem minulý týden překvapený zjistil, že je advent a že je za chvíli ježíšek.
Chápu třeba že na Vánoce nadávaji lidi, kteří musí do práce i ve svátky a mají jí navíc víc než obvykle (třeba popeláři). Nebo ti co drží pracovní pohotovost, a mají výjezd (několikrát po sobě se u nás na sídlišti stalo, že praskla na štědrý den voda - tak ti dělníci asi museli mít radost v tuto dobu jet na výjezd). Ale jinak nechápu, kdo jiný by mohl mít s Vánoci nějaký problém. Naopak to beru jako pěkný čas, ozdobí se stromek. Kapra už nějakou dobu neděláme, a kuře neni nic tak výjimečného, ale přecejenom pořád je to slavnostní večeře.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat