Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix Dragon`s dogma

Uz dlhsie som tu z Netflixu nic nedaval...neiezeby som ho nesledoval, ale nic ma nezaujalo.
Pritom nadejnych titulov bolo neurekom...ci uz novy SAS (priemer), alebo animovany Witcher (nadsene recenzie, ale pre mna sklamanie).
Anime moc nemusim, pretoze je casto odflaknute, dej nejapny, scenar o nicom a takpovediac z nudy som klikol na Dragon`s dogma.
A prislo prekvapenie.
[93464-dragons-dogma-blog-890x606-jpg]
Co sa tyka anime kresby su priemerne, ale nie animacie nie su odflaknute ako to robia bezne. Je tam aj trochu sexu, co prijemne okorenuje napinavy dej. Ja osobne by som ho privital aj viacej, nie je totizto prvoplanovy, ale asi boli tvorcovia brzdeni cenzormi.
O co ide?
Jedneho dna sa otvori nebo, vynori sa drak, ktory nebol na zemi uz stovky rokov a spali celu dedinu....aj s rodinou hlavneho hrdinu. Scenaristi sa nebali zabit hned na zaciatku aj tehotnu zenu a maleho chlapca, takze bolo jasne, ze pojde o krvave dielo.
Drak zabije aj hlavneho hrdinu, zoberie mu srdce, ale z neba zostupi nieco ako anjel (oznacovany ako pawn) a ozivi ho s tym, ze mu musi sluzit a ochranovat ho.
Hlavny hrdina samozrejme tuzi po pomste a chce draka zabit a tak sa zacina jeho putovanie.
Na prvy pohlad tuctovy pribeh, ale podstatne je ako sa vvvija, pretoze kazdy diel je robeny v style 7 hriechov z Biblie.
Napriklad hlavny hrdina po ceste oslobodii osadu od starostu, ktory ich tyra ovladanim Kyklopa tym, ze im berie potravu, takze stale hladuju.
Po zabiti Kyklopa vsak zurivy dav obesi starostu a zacne velka zranica, pricom sa predtym trpiaci uboziaci medzi sebou biju zbytocne o jedlo, ktoreho je dostatok. A to vratane deti.
Dobry skutok sa tak nejako vdaka ludskej nenavisit minul ucinku.
A kazda cast je o takomto ludskom hriechu s prekvapivim vyvrcholenim.
Navyse nas hlavny hrdina sa akoby z cloveka postupne meni na demona a pawn, ktory bol predtym ako stroj sa zacina stavat clovekom po kazdom dobrodruzstve.
Casti som hltal az do konca, aj ked zaver som si domyslal uz na zaciatku, takze ma neprekvapil.
Na CSFD sice len 65%, ale u mna tucnych 80%.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
ty vole, nic v zlom a tak, ale podla toho popisu to je riadna kktina teda.
fallon 30.08.2021 09:17
fallon
Chapu to tak, ze jsi to nevidel, ale proste vis, ze je to blbost? Ja jsem naopak rad, kdyz tu fleg… nový
RedMaX 30.08.2021 21:36
RedMaX
Videl som trailer a jeho popis, zhrnutie deja, to mi staci na utvorenie nazoru, ze je to sracka. Ak… nový
Fallon 30.08.2021 21:55
Fallon
Trailer ti ukaze uroven kresieb a animacie, ale uz nie dej a na tomto je podstatny ten dej, pretoze… poslední
fleg 30.08.2021 22:11
fleg

Chapu to tak, ze jsi to nevidel, ale proste vis, ze je to blbost?

Ja jsem naopak rad, kdyz tu fleg neco vypise, protoze nemam moc casu a nevim, co si na Netflixu pustit. Kouknu na jeden dil, kdyz se mi to libit nebude, tak to sem pisnu jako protinazor, ale jestli jsi nic nevidel, tak nejak nechapu tu potrebu se vyjadrovat.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...