Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Drony - legislativa vs realita

Je tu nejaky zkuseny dronoletec, ktery by se podelil o informace, co se z legislativy bezne porusuje?
Zrovna jsem dodelal ten (trapny) kurz pilota a nejedna vec me tam prisla vyslovene jako blbost (napr. nutnost mit u sebe pozorovatele pri rizeni FPV dronu) tak by me zajimala takova bezna praxe.

Předmět Autor Datum
Co chces pocut? Kde niet zalobcu niet sudcu. Ak natrafis na debila. Zrovna nedavno som sa dopocul, z… nový
fleg 29.08.2021 17:06
fleg
Jsem myslel ze je to v EU jednotny. Delal jsem klasickej A1/A3 a tam je ze musim mit dron stale na d… nový
Dwane Dibbley 29.08.2021 18:18
Dwane Dibbley
Malo by byt, ale nie je. Napriklad u nas su pravidla volnejsie ako u vas, ale to len z dovodu, ze na… poslední
fleg 29.08.2021 21:01
fleg

Co chces pocut? Kde niet zalobcu niet sudcu.
Ak natrafis na debila.
Zrovna nedavno som sa dopocul, ze sused byvajuci par domov odvedla, co ma nejaky eshop so strelivom sa vyhrazal, ze zostreli moj dron so zbranou, ktory mu letel nad domom...podotykam v 100m vyske, takze ho ledva mohol vidiet a pocut a nad domom len prelietaval lebo moj syn trosku s nim trenoval a v zstavanej obci nie je mozne neletiet nad nejakym domom.
Priamo mi to sice nepovedal, ale dopocul som sa od susedy zase.
Pozorovatel nie je vyzadovany v kazdej krajine, napriklad u nas nie;o).
A co sa porusuje?
Vsetko.
Ale ako som povedal ak natrafis na debila...

Jsem myslel ze je to v EU jednotny. Delal jsem klasickej A1/A3 a tam je ze musim mit dron stale na dohled, coz u FPV dronu neni uz z duvodu provozu mozne, takze musim mit u sebe nejakyho vocasa co dron sleduje "na vlastni oci". Tyhle veci me zajimali, jak jsou v praxi dodrzovany. Nebo jak striktne se dodrzuje maximalni letova vyska ci prelet nad osobama.

Malo by byt, ale nie je.
Napriklad u nas su pravidla volnejsie ako u vas, ale to len z dovodu, ze nase urady nie su take promptne ako vase.
Pri dronovi odporucam pouzivat vlastnu hlavu a zdrav sedliacky rozum.
FPV urcite na volnom priestranstve a az ked si velmi verim a som skuseny idem nad obyvane oblasti...a ten pozorovatel sa tam naozaj hodi
Prelietavenie nad obydliami nie je zakazane, ale snazim sa dodrziavat diskretnu vzdialenost, takze letim v neobtazujucej vyske (>50m) a snazim sa letiet rychlo nech to ludi nerusi a nemaju pocit, ze ich sledujem.
Samozrejme pokial si robim nejake panormaticke zabery, ci zabery celku tak to porusim, ale vzdy sa snazim posobit nerusivo...ani mne by sa nepacilo keby mi pomaly lietal nad domom/pozemkom dron a tocil si to. Nie je to proste prijemne.
A celkom mam respekt pri prelete komunikacii s hustou dopravou...aj ked mam 249g mini a skody na aute, ci cloveku by boli minimalne, moze sa vodic zlaknut, strhnut volant, zrazit sa v protismere...
Dron by si mal mat na dohlad aj u nas, co je jedno z pravidiel, ktore sa bezne porusuje;o).
Ale ja som si tiez celkom neisty, ked ho nevidim;o).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru