Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cestování

Otevřená debata o cestování
Myslíte si, ze cestování je užitečné nebo výsledek je takový že všude je to stejný tak nač se hrnout do světa?
Prostor pro vaše názory

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
I zjištění, že všude je to stejný se dá považovat za užitečné. (Člověk třeba potom nepropadá komplex…
ml1 06.08.2021 16:35
ml1
A jaka je nejlevnější destinace s písčitými plazemi?
Astikink 06.08.2021 18:22
Astikink
Konětopy nový
jirka44 13.08.2021 13:09
jirka44
Cestování beru jako určitou formu relaxace. Každý relaxuje nějak jinak. Já si vystačím s destinacemi…
Moas 07.08.2021 21:11
Moas
Také nepatřím k lidem, co by se někam musely nutně prát (nejvíc do Států). Čechy by bohatě stačily,… nový
ml1 13.08.2021 13:06
ml1
Co znamená "do světa"? Po Evropě? Jiný světadíl? Cestuji rád, nejvíce pak po našich zemích; bydlím v…
Mamko Tatić 13.08.2021 09:50
Mamko Tatić
Turistické "magnety" typu ... Hluboká mě nelákají Zrovna Hluboká je úplně ok, nikdo tě přeci nenutí… nový
RedMaX 14.08.2021 08:59
RedMaX
Zrovna letos je tam lidi vcelku přijatelně. I když o víkendu asi víc, ale já tam byl pro jistotu v p… nový
Prasak 14.08.2021 09:24
Prasak
Nejlepší je tam městská policie. Když objíždíš zámek cestou kde na jedné straně je svah a na něm zám… nový
nerady 14.08.2021 20:55
nerady
Aj městapo chce ulehčit turistům od peněz, který přišli utratit na dovolené. Ale Hluboká byla celkem… poslední
Prasak 14.08.2021 21:18
Prasak

I zjištění, že všude je to stejný se dá považovat za užitečné. (Člověk třeba potom nepropadá komplexům méněcennosti, že žije v takové blbé zemi. Setkal jsem se s tím u lidí, co znali cizí země jen z okénka letadla a hotelu, který byl jakousi potěmkinovou vesnicí.)

Cestování beru jako určitou formu relaxace. Každý relaxuje nějak jinak. Já si vystačím s destinacemi po Česku, ale nemám nic proti tomu, že někdo má potřebu vymetat nejhlubší prdele světa a pak tvrdit, že mu to pomohlo naučit se vážit toho, co má tady.
Mně stačí si o tom přečíst a hned si uvědomím, jak skvěle se tu máme. Bez ohledu na Covidy, Babiše a další ptáky.

Také nepatřím k lidem, co by se někam musely nutně prát (nejvíc do Států). Čechy by bohatě stačily, jediné, co nám tu chybí je moře. Ale cestuju rád a cestování se nijak nebráním (i když ho přímo nevyhledávám); troufám si říct, že zlatá klícka v podobě šenghenu poskytuje dostatečný výběh, omezení jen na Česko by mi přišlo příliš malé.
Cestopisy jsou dobrou četbou. Když se ještě chodilo do lidové knihovny (teď snad zase funguje, ale ještě jsem tam nebyl; ani nechci počítat, po kolika letech by to bylo ze strany naší rodiny zrušení předplatného), sem tam jsem si nějaký půjčil, jsou končiny (USA, Indonézie, Kanada...), kam bych se nevydával, ale dobře se o tom čte.

Co znamená "do světa"? Po Evropě? Jiný světadíl?
Cestuji rád, nejvíce pak po našich zemích; bydlím v Praze, takže klidně na jeden den vyjedu do Brd (hodinka cesty) a tam celý den trajdám po lese, hledám zajímavá místa, vyhlídky a tak. Ujdu tak 15 - 25 km, pohoda klídek. Čím méně lidí, tím lépe.
Turistické "magnety" typu Karlštejn nebo Hluboká mě nelákají - milion lidí a vše zaměřené jen na peněženku návštěvníka. Tak to ať si nechají a holí někoho jiného.

Aj městapo chce ulehčit turistům od peněz, který přišli utratit na dovolené.
Ale Hluboká byla celkem OK, pokud jde o ždímání peněz. Dole na parkovišti sice chlápek u stánku aktivně hlásil, že máme suvenýry nakoupit u něj, že na zámku je to dražší, ale to bylo tak jediný. I to pitomý parkoviště bylo jen za 50 Kč. Horší to bylo v Krumlově, tam bylo parkoviště taky za 50 Kč, jenže za každou hodinu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru