Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já ti to teda povím, kolik mi je, nebudu to tajit, nemusím se za to stydět. Jsem o 3 roky mladší, ne…
Prasak 06.07.2021 22:53
Prasak
No takže si to můžeš snadno spočítat. To jo, ale jenom za předpokladu, že nekecáš a máš opravdu brá…
IQ37 07.07.2021 17:59
IQ37
No, mám dva bráchy. Ten druhej je o 7 let mladší, než já, takže ty klidně můžeš o pět let mladší, ne…
Prasak 07.07.2021 18:54
Prasak
No jo, ty taháš bráchy jako králíky z klobouku!
IQ37 07.07.2021 18:59
IQ37
Já je odnikud netahám, já se vyskytnul stejným způsobem, jako oni!
Prasak 07.07.2021 19:35
Prasak
Jenomže jsi je přitáhl sem do debat a já teď nevím, kolik mi je.
IQ37 07.07.2021 19:37
IQ37
Ségru nemáš? To bys měl jednoduchý, protože já ségru nemám.
Prasak 07.07.2021 19:58
Prasak
Mám - tři. nový
IQ37 08.07.2021 00:10
IQ37
Připomíná mi to ty debilní zprávy na Facebooku... "DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN MAZLÍČKŮ! JAK SE JMENUJE…
Moas 07.07.2021 08:01
Moas
Popravde zabezpečenie bánk je tak katastrofálne že vlastne odpovedanie na túto otázku nijak už bezpe…
Ale 07.07.2021 13:53
Ale
Jasne, a také proto je potřeba k jedné transakci: Prihlasovaci jmeno, heslo, Pin kód, bezpečnostni o…
Ahaaha 07.07.2021 16:41
Ahaaha
Áno žiadajú po tebe tisíc faktorov authentifikácie, ale všetkých tisíc stojí za starú bačkoru a zabe… nový
Ale 07.07.2021 20:36
Ale
Ideš do obchodu kde ukazuješ kartu hocikomu, a pri tom na karte sú všetky údaje, ktoré je možné využ… nový
jirka44 07.07.2021 21:00
jirka44
Jo, akurát koľko ľudí to takto má? Myslím že viac než 95% ľudí nemá internetové platby zakázané, a š… nový
Ale 07.07.2021 21:02
Ale
štandardné banky neznám, KB to má default zakázané. nový
jirka44 07.07.2021 21:06
jirka44
Mám to úplně jinak. Nemám žádný účet a důchod celý utratím. Je to nejlepší zabezpečení.:-) nový
nerady 07.07.2021 21:48
nerady
Naopak mám za to, že banky to mají defaultně zakázané. Ale těžko říct, znám vlastně jen dvě banky. R… poslední
ml1 09.07.2021 13:27
ml1
Já to mám podobně, s tím že do obchodu kreditku a na internet debetku a ta leží doma v šufleti. nový
Prasak 07.07.2021 22:44
Prasak

Připomíná mi to ty debilní zprávy na Facebooku... "DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN MAZLÍČKŮ! JAK SE JMENUJE VAŠE ZLATÍČKO A CO MU POPŘEJETE?"
A lidi tam jak trubky sypou odpovědi na první security otázku pro zabezpečení většiny bankovních účtů.....

Áno žiadajú po tebe tisíc faktorov authentifikácie, ale všetkých tisíc stojí za starú bačkoru a zabezpečenie je hrozné... a ak neveríš, tak never... ale len aby som začal čo všetko je špatne, tak začnime príkladom v tomto článku:

https://www.root.cz/clanky/kdyz-sifrovani-snizuje-bezpecnost-a-banka-vyzrazuje-cislo-karty/

O SMS nejdem nič hovoriť, SMS je najmenej bezpečný faktor na overenie vôbec.
Prihlasovacie meno? To není authentifikácia. Mobil tiež nie, to je len zariadenie. Bezpečnostná otázka? Asi tak ako už tu bolo spomenuté, navyše niektoré banky nemajú takúto otázku vôbec. Sken rohovky? Ešte som nevidel banku ktorá to má. Dokonca ani len otisk prstu. Zvyčajne dostaneš čtečku karty z ktorej opisuješ číslo, a tá čtečka je taká akú nájdeš hockde na bazoši.

Samozrejme pri vytváraní účtu pipke za okienkom diktuješ heslo nahlas, a ešte ti ho aj vytlačia na papier. Ideš do obchodu kde ukazuješ kartu hocikomu, a pri tom na karte sú všetky údaje, ktoré je možné využiť k platbe (číslo karty, platnosť aj CVE).

A to ešte nejdem spomínať reálnu bezpečnosť ich IT systémov.

Ideš do obchodu kde ukazuješ kartu hocikomu, a pri tom na karte sú všetky údaje, ktoré je možné využiť k platbe (číslo karty, platnosť aj CVE).

Tak tohle je řešitelné jednoduše. Plastovou kartu mám na placení v obchodech a na ní jsou internetové platby zakázané. Na internet mám virtuální kartu a tu sebou nenosím.

Naopak mám za to, že banky to mají defaultně zakázané. Ale těžko říct, znám vlastně jen dvě banky. Rakouská spořitelna se při zřizování karty ptala a ve fio se to spravuje v internetovém bankovnictví. Ale je dost možné, že banky ve snaze lidem to vnutit to opravdu takto nastavené mají (ještě jsem od někoho slyšel, že do ČSOB se musí telefonovat před provedením platby).
Povoluju to opravdu až když chci platit. Pokud to nechám povolené, tak jen s nějakým menším limitem (když kupuju jízdenku za 100 tak nemám potřebu ten limit srážet na nulu).
Moje první internetová platba v životě byla na částku zhruba 7000 a k mému překvapení stačilo jen opsat čísla z karty (číslo, platnost a cvv), žádná sms autorizace, nic takového, to mě docela vyděsilo (a utvrdilo v nutnosti nechávat limity normálně na nule). Ale pak jsem kupoval jízdenku za cca 30 korun a musel jsem opisovat kód z SMS a je pravda, že od té doby to skoro vždy takto probíhalo (poslední dobou to snad u menších plateb potřeba neni).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru