Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem mapa ČR...vyznačení oblastí

Ahoj, prosím existuje nějaká mapa ČR, kde jsou vyznačené oblati jako je Šumava, Krkonoše, Český ráj, České Švýcarsko, Česká Kanada a jiné? Jde mi o to, aby bto bal mapa celé ČR, a tyhle oblasti označené čarou. Děkuji M.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Našel jsem jen tohle: https://www.treking.cz/regiony/celky.htm.
Zdenál 08.06.2021 11:44
Zdenál
moc děkuji, tohle jsem našel taky, já bych potřeboval s těmi místy jak jsem psal. Ale stejně děkuji
jarinek 08.06.2021 11:53
jarinek
U těch názvů je problém, že něco je oficiální název pohoří (Šumava, Krkonoše, ...), něco může být ch…
Zdenál 08.06.2021 12:33
Zdenál
jo tohle je ono, stačí mi to jen jako celek kvůli orientaci. Moc díky. Jen jak mám udělat, aby byla…
jarinek 08.06.2021 13:32
jarinek
Pouzijes zoom? [93081-krkonose-png] nový
merlouska 08.06.2021 13:33
merlouska
jo já vím, mě jde ale o to, aby tam byly všechny oblati najednou....všechy ohraničeny červenou čarou… nový
jarinek 08.06.2021 13:39
jarinek
To nejde. Jedině - dát vyhledat kategorii "Pohoří" a postupně proklikat všechny nalezené body... nový
Zdenál 08.06.2021 13:41
Zdenál
aha, škoda, děkuji poslední
jarinek 08.06.2021 13:46
jarinek

U těch názvů je problém, že něco je oficiální název pohoří (Šumava, Krkonoše, ...), něco může být chápáno jako určitá (širší) oblast nebo konkrétní chráněná oblast (např. Český ráj, Česká Kanada).
Zkus si na mapy.cz vyhledat "Česká Kanada" - jednou to máš jako oblast, jednou jako Přírodní park a není to totéž:
[93079-cz-kanada-png]

A další problém - některá pohoří jsou součástí větších celků; takže Ti stačí celek "Novohradské podhůří", nebo potřebuješ vědět, že jeho součástí je "Soběnovská vrchovina" anebo dokonce potřebuješ mít zvýrazněnou její malou část - "Slepičí hory"?
[93080-novohr-podhuri-png]

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru