Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Stěhování v Locdownu

Zdravím, chtěl bych se teď v době lockdownu s manželkou odstěhovat. Konec žádné nájemní smlouvy nemáme ani mít nebudeme, protože bydlíme u rodinných příslušníků a nemluvíme spolu. Stěhujeme se na chalupu po mých rodičích. Dále bych potřeboval, aby mi jeden známý pomohl, protože má vozidlo na přepravu velkých věcí. Bydlí v jiné obci, ale ve stejném okrese.

Ptám se, můžeme tuto akci bezestrachu udělat? Nějak o tom nemůžu nic najít.

Díky
JB

Předmět Autor Datum
Nemusíš hledat, stačít zajít na web Ministerstva vnitra: Stěhování Na případ stěhování do jiného ok… nový
Zdenál 16.03.2021 18:05
Zdenál
Co je "čestné prohlášení"? Osobně budu v této situaci čestný, kdy se mi to bude hodit (abych nakoupi… nový
mif 16.03.2021 22:01
mif
MIF: To ti teda řeknu, ty jsi dobrej marod. poslední
JIUAT 17.03.2021 08:47
JIUAT

Nemusíš hledat, stačít zajít na web Ministerstva vnitra:

Stěhování
Na případ stěhování do jiného okresu se vztahuje výjimka pro „cestu zpět do svého bydliště“, protože i novou nemovitost lze považovat za bydliště ve smyslu krizového opatření. Je totiž zřejmé, že se zde hodlá osoba zdržovat.
...
Při stěhování MIMO OKRES platí omezení (potřebuji se prokázat dokladem).
Jako doklad mohu použít/předložit:
Čestné prohlášení
Dále např. nájemní či kupní smlouvu k nemovitosti

Co je "čestné prohlášení"? Osobně budu v této situaci čestný, kdy se mi to bude hodit (abych nakoupil, pohřbil babičku, koupil kočkám granule,...). Když jde o život, jde čest do řiti. Tohle je IMHO tahle "česká nátura" - jebal had nařízení, chci přežít. U nás na Valachách bys dopadl ještě hůř (čím surovéjší kraj, tím krutější lidi) - nejezdi k nám...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru