Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Dluhopisy z Velké války

Zdarec.
Tak nějak jsem při pročítání jedné diskuze o rozhazování miliard naší vládou narazil na Švejkovský citát feldkuráta Katze: "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!"

Mám doma jednu moc pěknou knížku Velké válce, kde je popisován i život v zázemí. Bylo tam zmíněno, že Císařství vydávalo válečné dluhopisy, tedy si půjčovalo peníze od vlastního obyvatelstva. Splatnost takových dluhopisů bývá často velmi dlouhá. Trochu jsem zagooglil a zjistil, že teprve před pár lety Německo doplatilo reparace z Velké války a Británie podobně doplácela úroky z válečných dluhopisů, ty však sahaly ještě dále, až do Krymské války a dokonce prý i něco z 18. století.
iDnes a druhý tady

Zpět však k R-U dluhopisům - válka skončila, mocnářství se rozpadlo. Co s válečnými dluhopisy, které vydalo R-U? Staly se bezcennými papíry, nebo břímě jejich vyplacení převzaly nástupnické státy? Nemáte k tomu někdo nějaké info? Docela by mě to zajímalo, stejně jako mě zajímá vše okolo Velké války, tedy 1. světové.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat