Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix Walking Dead

Dalsi z nekonecnych US serialov...ma 9 serii a je to jeden z byvalych kralov sledovanosti.
Napriek tomu je trosku iny ako napriklad rovnako nekonecny Flash.
[91544-wd-jpg]
Je dlhy, ja som to dal na jeden zatah za niekolko tyzdnov a bola to fuska.
Ale pacil sa mi. Scenaristi sa nebali prekvapivo nechat umierat hlavnych hrdinov, nesklzavali az tak casto do bezduchych dialogov ako u Flasha. Dokonca tam boli momenty, ktore ma nutili sa filozoficky zamysliet nad moralkou vs prezitim, napriklad zabitie chorych partakov, ktori mohli rozsirovat nakazu, kill protivnika chvilu na potom, co mu date cestne slovo, ze ked sa vzda neublizite mu, ci vrazda 10 rocneho dievcata z vasej skupiny len preto, ze jej siblo a zabila svoju asi 6 rocnu sestru, aby ju "chranila". Alebo boj s detskym gangom o vlastne dieta a dosekanie malych prckov katanou len preto, ze ide o zivot vasmu dietatu. Drsne. Ale nevyhnutne.
To su pomerne vazne neokukane momenty a ak radi premyslate urcite vas nutia zamysliet sa nad konanim ludi.
Samozrejme serial trpel aj kopec vecami, ktore ma totalne vyrusovali.
Hlavni hrdinovia trpia permanentnym nedostkom streliva, ale zasadne strielaju davkami. Semi-auto asi bolo pokazene ako na mojej airsoftke. Navyse pravidlom je, ze zombika musite zabit len ranou do hlavy, napriek tomu strielaju casto do tela. Velmi logicke.
Obcas skupina 3-4 bojuchtivych borcov bez problemov rozseka 30-40 zombikov...co nie je tazke, pomaly sa pohybuju, su nemotorni a ich kosti vykazuju vyrazne rednutie, pretoze noz prebodne lebku akoby siel do masla. Ok beriem.
Ale hlava mi neberie, ked skupina 10 skusenych bojovnikov stretne 20 zombikov a radsej pred nimi utecie lebo ide o veeeelmi nebezpecnu situaciu.
Celkom ma pobavilo, ked asi 10 invalidov (rozumej zombikov) dalo dole statneho tigra, ktory by si kludne poradil aj so stovkou z nich.
Takychto rozporov je tam bohuzial viacej a kazia mi dojem z inak dobreho serialu.
Za mna vsak taky nadpriemer v US produkcii, aj ked posledne serie uz stracali sledovanost...za mna vsak kvalitou dole nesli.
Skoro 70%. Na CSFD dokonca 80%.

Předmět Autor Datum
Titulky, dabing? nový
Sempron 07.11.2020 15:03
Sempron
Na HBO dabing i titulky cz/en nový
Jan Fiala 07.11.2020 15:12
Jan Fiala
Na Netflixe len EN.. a anglictina menej zrozumitelna ako napriklad vo Flashovi, takze mna zachranova… nový
fleg 07.11.2020 16:06
fleg
Jj. Není tomu rozumět. Engliš umím (trošku), ale to huhlání neberu. nový
mif 07.11.2020 17:44
mif
Je to hovorova angličtina, takže preto je jej ťažšie rozumieť. poslední
fleg 08.11.2020 12:17
fleg

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru