Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nikdy jsem o osn neměl valné mínění, ale..

A proc ten dvoji metr na to, aby se v mediich pouzival spisovny jazyk a soukrome se nemusi?
Tohle je to same. Je zadouci ve verejne komunikaci pouzivat spisovny, korektni a neutralni jazyk. Mezi sebou at si lidi mluvi klidne jako dlazdici.

Zkus pochopit, ze pro komunitu lidi s vadou sluchu to slovo "hluchy" proste ma lehce jiny vyznam a citove zabarveni nez pro slysici. Respektive takhle, pochopit to asi nemuzes, protoze to neznas a nepohybujes se v te komunite, ale zkus to prosim aspon respektovat.
Ja taky nekecam nevidomym do toho, jestli si maji rikat nevidomi nebo slepi nebo osoby se zrakovym postizenim, ani vozickarum do toho, jestli si maji rikat telesne postizeni, vozickari nebo kriplove. To je jejich volba a kdyz mi nekdo rekne, ze nema uplne rad to slovo, co pouzivam, a ze by preferoval oznaceni XYZ, ok, neni problem.

A netusim, proc by pro ostatni lidi melo byt nesrozumitelne, kdyby se pouzivalo slovo "neslysici" misto "hluchy".
Nehlede na to, ze napr. termin "lide s postizenim/vadou sluchu" zahrnuje mnohem vetsi skalu lidi nez jen neslysici. Neslysici logicky znamena, ze neslysi nic. Ale mezi zdravym a zadnym sluchem je taky cela hromada stavu sluchu.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat