Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Je šance žít důstojně?

Rodiče jsou rozvedení, bydlím s tátou, toho teď čeká náročná operace může u toho i umřít, jde o to že akorát ukončuji školu, a pokud umře tak budu mít sice byt ale asi nic neušetřim, budu mít okolo 25000 Kč, nemusím platit nájem, ale mám šanci se časem osvobodit? Je možné časem ušetřit nějaké peníze a dostat se do Německa. Jsem nezkušený kokot ale ptám se jestli mám mít naději nebo to mám rovnou ukončit?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Registrovaní mohou vložit anketu, hlasoval bych pro ukončení. nový
karel 15.04.2020 16:31
karel
Je šance žít důstojně? Zrovna mi umírá babička, každou chvíli čekám telefon a na velmi smutnou zpra… nový
HPET 15.04.2020 17:39
HPET
Já přece nepíšu že myslím jen na peníze, mám strach o život rodičů, jen mi záleží i na mém životě co… nový
Depre.S.ion 15.04.2020 17:56
Depre.S.ion
Mas pravdu. Je ale racionalni uvazovat o tom co delat po .... Nicmene u cloveka, ktery zrovna konci… nový
RedMaX 15.04.2020 18:00
RedMaX
Mohlo to znít blbě, ale mám strach o život rodiče/rodičů nejsem nějaké rozmazlené děcko... Ale prost… nový
Depre.S.ion 15.04.2020 18:04
Depre.S.ion
Jak pisu, vykasli se na to, nepremyslej o tom, jestli jses v poslednim rocniku skoly a jeste mas pot… nový
RedMaX 15.04.2020 18:07
RedMaX
Mě nejde o život jako takový, ale nechci stát stále na místě ale někam se posunout, vím že je to nev… nový
Depre.S.ion 15.04.2020 18:11
Depre.S.ion
Posunout se ale zadne penize nestoji. Pokud nejdes kopat kanaly, tak v podstate u kazde nepodradne p… nový
RedMaX 15.04.2020 19:46
RedMaX
Mas kde bydlet, mas co jist, mas pristup k internetu => mas skvelou pozici k tomu se nekam posunout.… nový
Henonee 16.04.2020 00:04
Henonee
Kktovi, každá rada drahá. nový
Kiksfix 16.04.2020 02:08
Kiksfix
Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takými slovami "žít důstojně"? Jakouže to školu končíš?… nový
Yarda 16.04.2020 06:53
Yarda
Jak moc umíš německy? Tohle mi evokuje příhodu z gymplu. Měli jsem družbu s nějakou střední školou… nový
L-Core 16.04.2020 07:09
L-Core
Taky mám historku, snad pravdivou, ze solidního pramene. Jedna střední škola měla družbu s jednou (v… nový
Yarda 16.04.2020 10:08
Yarda
Vůbec, ale to že člověk má naději, tak se může naučit cokoliv.. nový
Depre.si.on 16.04.2020 08:54
Depre.si.on
Žít tam určitě nechci, pouze pracovat. nový
Depre.si.on 16.04.2020 09:05
Depre.si.on
Každý svého štěstí strojvedoucím. nový
Yarda 16.04.2020 10:12
Yarda
Paneboze tady to je uz jako na jedne nejmenovane strance pro ufnukance s modrym pozadim, kde.pisou s… nový
Sempron 16.04.2020 09:59
Sempron
Ale vědí. Mít vztah a přijít o panenství. A nepřijít při "tom" do "toho". :-D:-D:-D:beer: nový
Yarda 16.04.2020 10:14
Yarda
Nejhorsi způsob jak něčeho dosahnout je tlačit na jeden bod jak ko*ot, ono když se člověk přestane p… nový
Sempron 16.04.2020 10:55
Sempron
Ano. poslední
Dwane Dibbley 16.04.2020 15:31
Dwane Dibbley

Je šance žít důstojně?

Zrovna mi umírá babička, každou chvíli čekám telefon a na velmi smutnou zpravou, nikdy by mne nenapadlo myslet na něco obdobného, jestli te zajímají jen penize jak zdravý tvého rodiče tak jsi jen zasraná sprostá výžírka, vyhodit tě z baráku a postarej se sám. Sasrané dnesni rozezrané decka. Bych se stydel bydlet doma nepřispívat, nechat se živit a ještě si stěžovat.

Jsem nezkušený kokot

At zkuseny nebo nezkuseny jsi jen kokot, jak si vubec slovo "dustojnost" muzes vzit dohuby. Doufam ze se za tebe rodice stydi.
(děcka jak ty mají končit v čepičce prezervativu pohozené v koši ) Už toho šmejda někdo utněte.

Já přece nepíšu že myslím jen na peníze, mám strach o život rodičů, jen mi záleží i na mém životě co kdyby došlo k nejhoršímu, a ano přispívám do rozpočtu sice jen nějaké 2000,- měsíčně ale víc jako student nemám.

Mas pravdu. Je ale racionalni uvazovat o tom co delat po ....

Nicmene u cloveka, ktery zrovna konci skolu, nechapu co vubec resi. Skola hotova, byt zdedenej, co by jeste vic chtel? Naprosta vetsina mladeze ma jen tu skolu, na vlastni bydleni si musi vzit hypoteku nebo platit nekrestansky najem. Jemu litaji peceny holuby rovnou do huby a nevi co ma delat? Odpoved je jednoducha, zacit pracovat a nepremyslet nad kravinama.

Posunout se ale zadne penize nestoji. Pokud nejdes kopat kanaly, tak v podstate u kazde nepodradne prace se musis neustale posouvat, protoze konkurence je prvne velka a za druhe si to dnes situace vyzaduje mnohem vic nez kdy driv. Technika, pocitace, kam se podivas a neustale se vsechno vyviji. I lidi, co nechteji, musi jit dopredu, pokud nechteji zebrat na socialce o almuznu. Pokud se chces posouvat, tim lepe, moznosti je bezpocet.

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takými slovami "žít důstojně"?
Jakouže to školu končíš?
Dostat se do Německa není až tak složité - prostě nastoupíš do vlaku, autobusu, auta a jedeš.
Co v Německu? Chceš tam žít a pracovat? A vydělávat velké prachy? Jak moc umíš německy?

Jak moc umíš německy?

Tohle mi evokuje příhodu z gymplu. Měli jsem družbu s nějakou střední školou z NDR, přijeli a v místním hotelu probíhala i jakási veselice (z dnešního pohledu Sodoma-Gomora). Na začátku chtělo naše učitelstvo udržet alespoň zdání nějakého dekóru, každý z české strany měl něco o sobě německy říci. Jednoznačně exceloval spolužák sdělením "Wir sind Studenten. Wir trinken und rauchen".

Taky mám historku, snad pravdivou, ze solidního pramene.
Jedna střední škola měla družbu s jednou (východo)německou a učitelé a žáci se vzájemně navštěvovali.
Jednou Němci byli tady, ředitelka školy pro pedagogy uspořádala dýchánek u sebe doma. Tak polili, spřátelili se, naše pedagožka zatáhla německého pedagoga do kuchyně a tam ho učila česky:
Oči (ukázala na oči)
Uši (ukázala na uši)
Nos (ukázala na nos)
P r d e l (ukázala na obličej)
...

A německý pedagog chtěl zalichotit hostitelce.
:-D:beer::beer::beer:

Paneboze tady to je uz jako na jedne nejmenovane strance pro ufnukance s modrym pozadim, kde.pisou same zzenstile slecinky jak jim zivot ublizuje a vlastne nevedi co maj chudacci delat, a cekaj ze je nekdo spasi asi za ne.

Nejhorsi způsob jak něčeho dosahnout je tlačit na jeden bod jak ko*ot, ono když se člověk přestane ponižovat u ženskejch a bude chtít třeba prachy a získá je, tak najednou jako bonus přiletí i tuna ženskejch ::):-D
Tajto platí jen u těch co prosíkujou, jako je jasný že někdo má dovednosti a nedělá mu to problém.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru