Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Proč do všeho cpou supersvítivé modré LEDky?

Máme v kuchyni starou 19" LCD TV Hyundai a standby režimu v noci osvítí modře celou kuchyň. Pak mam dva externí rámečky pro HDD a to samé. Dnes jsem se trošku nudil, tak jsem LEDky u TV uštípal a u rámečku jsem je vyměnil za normální červené. Ještě mě čeká PC bedna, sice tam nejsou modré ale studené bílé a budu je měnit za normální zelené. Proč to výrobci dělají?

Předmět Autor Datum
Toto som riesil pred par rokmi a myslim aj na poradni. Vyrobcovia vtedy pre mna nepochopitelne zmeni… nový
fleg 12.04.2020 20:10
fleg
Protože je to COOL. Sice hnus, ale výrobci si myslí, že to zákazníci chtějí. Jednou jsem měl autorád… nový
Prasak 12.04.2020 20:57
Prasak
Já mám v autě takový zdroj pro autokameru. https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=JD747b4 Jednou jse… nový
Yarda 13.04.2020 07:21
Yarda
Dnes jsem se trošku nudil, tak jsem LEDky u TV uštípal a u rámečku jsem je vyměnil za normální červe… nový
IQ37 12.04.2020 23:03
IQ37
Ja mam v kuchyni nad linkou LED pasek s dotykovym ovladanim (vypnout/zapnout). Asi aby se to potme d… nový
merlouska 12.04.2020 23:28
merlouska
No nevim, mne je jedno, jestli smejd sviti modre nebo zelene. Spis zalezi jak moc sviti a treba tako… nový
RedMaX 13.04.2020 01:16
RedMaX
[89755-temflex-1500-izolacni-paska-15mm-jpg] poslední
Dwane Dibbley 13.04.2020 09:08
Dwane Dibbley

Toto som riesil pred par rokmi a myslim aj na poradni. Vyrobcovia vtedy pre mna nepochopitelne zmenili prijemne led zelene diody na hnusne agresivne modre. Vo vysledku som u zakaznikov casto tieto diody prelepoval...fakt svietili ludom do oci hnusne a nedal sa pozerat napriklad TV, ak si tam mal domace kino pri nom a pod.
Pouzivat sa to zacalo napriec roznym vyrobkom a skor vsade a odpoved som do dnesneho dna nedostal.

Já mám v autě takový zdroj pro autokameru.
https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=JD747b4
Jednou jsem jel, už byla tma a koukám, odlesk modrého světla, tak hledám, kde jede sanitka a on to byl odlesk od toho zdroje v okně auta.
Tak se snažím ten zdroj v autozásuvce natočit tak, aby to modré světýlko bylo z mého pohledu odstíněné USB vidlicí.
Tu modrou, resp. bílou LEDku tam IMHO výrobci cpou, aby bylo vidět, že jsou IN a na čele pokroku. Když se začaly vyrábět LEDky, tak nejdřív se podařilo vyvinout infračervené, pak červené, žluté, následovaly zelené, pak modré a nakonec bílé - nějak to souvisí s fyzikálními vlastnostmi barevného světla.

Kdysi jsem seděl u toho terminálu
http://kormus.cz/mvt/pocitace/sm_7202.php
nic lepšího nebylo, byl jsem rád, že mám aspoň tohle. Bylo tam hlasité pípátko - repráček přpojený na výstup TTL brouka, řvalo to hodně nahlas, tak jsem do série k repráku zapojil odpůrek, abych to ztlumil na snesitelnou hlasitost.

Ja mam v kuchyni nad linkou LED pasek s dotykovym ovladanim (vypnout/zapnout). Asi aby se to potme dobre hledalo, tak to tam ma taky ledku. Modrou. A potme sviti jak svina. Takze jsem ji taky prelepila cernou elektrikarskou paskou a ted uz sviti taky jen tak decentne (a snesitelne).

No nevim, mne je jedno, jestli smejd sviti modre nebo zelene. Spis zalezi jak moc sviti a treba takovej telefon Well 3130, ten jsem prelepil kobercovkou a stejne to furt bylo moc videt a zelena. Bliv.

Pocitace sviti oba modre (power) a jde to, naopak monitor AOC taky modre a humus. Televize Panasonic pri zapnuti zelene a vypnuta cervene, ale oboji ok, oci to nedere.

Klavesnice SPC bile svetlo signalizujici numlock a musel jsem to vzit lihovkou, jak to rvalo oci. Naopak u klavesnice od Logitechu mam decentni oranzovou, ale umi to RGB, takze to jsem si mohl nastavit sam.

Proste nekteri vyrobci jsou hovada a nekteri jsou normalni.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru