Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kapitalismus komunismus koronavirismus

Je lépe žít v kapitalismu, komunismu, nebo koronavirismu ? Já myslím, že nám epidemie ukázala, že žijeme v komunismu. V době předvirové člověk všechno odevzdával a něco málo od státu dostával. Nyní, když je chviličku zle, tak absolutní většina lidí má dluhy, nemá žádné, nebo má minimální rezervy a co je nejkrásnější je to, že pláčou "podnikatelé", že nemají na náklady. Nejsou to tedy kapitalisté, protože nemají kapitál ze kterého by pomohli zaměstnancům a sobě přežít ekonomicky. Můj prastrýc přes koleno měl před válkou cukrárnu, několik zaměstnanců a pořídil zubařskou ordinaci a v době války zaměstnance zásoboval moukou, cukrem a to při tom ještě riskoval život. Pak mu to bolševici vzali. Ale to už je jinej příběh. Takže podnikatele v podstatě nemáme. Máme zadlužené podnikavce, kteří žijí z toho co jim socky na dávkách dají za zboží, nebo práci a oni s tím hned zdrhají do banky. A státní mafie pak rozhoduje, komu dá a komu ne a kolik. Jak to vidíte vy ?
Tak jsem to téma na doporučení přenesl sem. Pojďme debatovat. Jde o nás všechny. :beer:

Předmět Autor Datum
Ono neni moc o cem debatovat. Jestli jsi si te situace, kterou popisujes, vsiml az ted, tak je mi te… poslední
RedMaX 07.04.2020 21:30
RedMaX

Ono neni moc o cem debatovat. Jestli jsi si te situace, kterou popisujes, vsiml az ted, tak je mi te asi i lito, ikdyz dobre za kazdeho probuzeneho. Takze +1 pro koronavirus. V komunismu urcite nezijeme, je to spis takovy hybrid - kapitalkomunismus. Proste se vzalo to spatne z kapitalismu, to spatne z komunismu a spojilo se to dohromady. Reseni neexistuje, ikdyby tu byl nejaky odvazlivec, ktery by to chtel zmenit, narazi stejne na hradbu okopavacu, kteri mu budou podrazet nohy a kdyby ani to nezabralo, tak nas vsemocna vsehoschopna EU klepne pres prsty a aspon na chvili by byl zase klid. Kapitalkomunismus nam tu nikdo rozvracet nebude!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru