Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vzpomínání na počítače!

Zajimave tema, nechci to ted az tak moc rozepisovat, ale uvidime, je toho hodne. :-)

Prvni PC jsem dostal az k 18ti-nam, predtim uz jsme meli PC na stredni skole. Bylo to drahy, dali do toho nasi 50 tisic, ktery mi stejne setrili a rozhodli se, ze je lepsi mi koupit PC nez mi davat penize.

Pentium 133, 8MB RAM, 1GB HDD, ATI Rage II+, Win 95

Pocitac jsem postupne upgradoval, zustala jen deska a grafika. Mam ho dodnes a je funkcni!

Pentium 233 MMX (deska Intel ale podporuje maximalne 200MHz, takze je procesor podtaktovany), 96MB RAM, ATI Rage II+ a Voodoo2 12MB, zvuk ESS ES1868, HDD 2,5Gb a 7GB, vypalovacka AOpen, Windows Millenium

Byl jsem na tom PC dlouho a sam za svy jsem kupoval az Pentium III 1GHz Coppermine. O tomhle PC vam moc nereknu, prodal jsem ho.

Nasledne jsem poridil Pentium 4 Northwood, deska Epox, pocitac byl nekolikrat upgradovany, neco jsem z nej prodal, deska odesla, ale zustala konecna verze tohoto PC, kterou mam doma, je teda stejne jako to prvni PC ve skrini a vzdycky za cas i tohle vytahnu a ozkousim, jestlu furt bezi a zase uklidim do skrine. :-)

Intel Pentium 4 3,2GHz Prescott, MSI 875P, 1GB DDR400, Asus Radeon AX850XT, Zoltrix Nightingale PRO 6 CMI8738, HDD Hitachi 160 GB, 400GB, 500GB, Maxtor 250GB, dualboot Windows XP CZ, Windows XP EN

Nasleduje rychla kapitola pocitace, ktery jsem mel jen chvili a pak putoval na leta k nasim, ale uz je rozebran pryc:

Intel Core2Quad Q8400, Gigabyte GA-EP45, 6GB RAM, MSI N250GTS

No a to je v podstate konec historie, dalsi moje PC jsou normalne v provozu:

Intel Core i7​-950, 6GB RAM, Gigabyte GTS 450, prvni SSD !!! Kingston SSDnow M 80GB, Windows 10 - pocitac jsem mel leta, ale dnes uz je u rodicu. Vykonu stale dost.

No a doma mam jen ve zkratce:

Intel Core i3-3220T - je na tom v podstate takove 7 diskove pole, misto NASu, Ubuntu 16.04 LTS

Intel Xeon E3-1231v3 - takovej PC na pokusy, jsem si ho privezl z chalupy, Windows 10 a pujde na nej i nove Ubuntu LTS v nejblizsi dobe

Intel Core i7-6700 - muj bezne vyuzivany herni PC s GTX 1080, ktery by mel jit v nejblizsi dobe na chalupu, kde byvam casto.

AMD Ryzen 7 3800X - v soucasnosti jen pocitac na praci, obcas delam neco narocnejsiho na vykon, bude i na hry, ale chci uz tam poridit novou grafiku az vyjde nova NVidie RTX serie 3000.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat