Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vzpomínání na počítače!

1. Prvý PC rok 2003, parametre vôbec netuším, viem že som tam mal Win95 a pozdejšie Win98, nemal som ho ani pripojený k netu. A viem že to bola poriadna mrdka, na ktorej sme 4 ľudia sa striedali, a když som si tam mohol zahrať nejaké hry, o ktoré by dnes nikto ani nezakopol, bol som rád.
2. Ďalší PC od 2006, ten už bol trocha lepší, WinXP,.. pozdejšie som mal už aj Internet, pamätám si na hru Jazz Jackrabbit 2 (ktorý som mal na CD s kolekciou 51 hier z nejakého časáku), ktorú som na nej hral, keď som sa nudil. Tento počítač skončil v plameňoch keď sa vznietil zdroj.
3. PC som mal v roku 2009, s Win7 a mal som tam 512MB RAM, Athlon X2,... (tak na pol funkčný, ale mal dojebaný socket, takže si nemohol ho otočiť, lebo by procesor aj chladič vypadol, nakoniec bol skrížený so 4 PC.)
4. PC som mal s Win7, už 2GB RAM v roku 2011. Tu už som mal v dualboote aj Linux. (Spolu s tretím PC boli skrížený do jedného a momentálne ten počítač je stále funkčný, v používaní jedného staršieho dedka.)
5. to už bol laptop A55A so 4GB RAM a Win8 (nie 8.1) v roku 2013. Stále funkčný.
6. notebook N551JK, I7, 16GB RAM, SSD 128GB +1TB HDD, teraz neviem či GTX 850M alebo 950M, skúsim zistiť, BTW. tento je total nefunkčný, odišlo napájanie, doska, procesor, disk. (Ceľkovo bol 2x v záruke a aj tak sa pokazil, akurát tretí krát už tesne po záruke)
7. notebook FX502VD, I7, 16GB RAM, SSD 256GB + 1TB HDD, GTX1050. Stále funkčný, aj keď bol raz opravovaný, pri búrke (V Rakúsku) odpálilo dosku.
8. notebook Dell G5 5590, I5, 8GB RAM, SSD 256GB + 1TB HDD, GTX1050TI. Momentálne z neho píšem. Stále funčkný.

Pri prvých 4 som mal CRT monitor, v čase vlastníctva 4. PC som mal kúpený prvý LCD displej LG Flatron E2240 (kupovaný tuším v 2012), ktorý mám doteraz, a mám ho aj teraz pripojený k notebooku. Taktiež od 4. PC som mal v dualboote Linux, od 6. som mal Ubuntu ako primárny systém.

V pláne mám kúpiť stolák (aj keď to bude skôr ešte o rok, alebo 3, ešte uvidím ako bude situácia), s AMD Ryzen 7 8C/16T (možno ak prijde niečo novšie, tak uvidím), 16GB RAM, 256GB SSD, bez HDD (HDD 320GB budem mať pripojený k Raspberry PI, ktorý plánujem kúpiť už čoskoro), a nejakou lacnejšou grafickou kartou, ktorá by stačila na utiahnutie Krity, StarCraftov, a OBS, nič zložitejšie, resp. náročnejšie na grafickú kartu, ďalšie veci sú už filmy, šachy, IDEčka a ďalšie nástroje pre programovanie, office, prehliadač. Akurát potrebujem práve CPU a RAM čo najvýkonnejší lebo stockfish engine, mnoho vecí k programovaniu, atp, to je čo najviac žere výkon týchto komponentov.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat