Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vzpomínání na počítače!

Můj první počítač byl asi v roce 1997:
AMD K5 133 MHz
8 MB RAM
VGA S3 Trio 64V+ 1MB
HDD 3,2 GB
15" CRT monitor

Později jsem do toho pořídil Voodoo Rush, to už nějaký 3D hry rozjelo. Další upgrade byla jiná deska (pamatuji si značku LuckyStar, chipset Via 5MVP3, socket Super7, formát AT), procesor K6 266MHz, později na K6 500MHz, paměti už bylo 32 MB.

Pak už si přesný konfigurace nepamatuji, jen hrubý nástřel.
PIII - 550 MHz, grafika Voodoo 3

PIII 800 MHz (Coopermine), grafika nevím

PIII 1266 MHz (Tualatin, 512 kB L2), GeForce 2 Ultra

Dual Xeon 2,4 MHz, Radeon 9600XT

Athlon II X2 250, grafika nevím, měl jsem někdy i GeForce 4MX, možná to bylo tehdy

Phenom II X4 965, Radeon HD6770

FX8300, Radeon 8570 (dostal jsem zadarmo, kolega vyhazoval), upgrade procesoru na desku z předchozí sestavy

i7 6700, GeForce 1050Ti - na tom jedu dodnes.

Nestřídám to nijak často, spíš volím upgrade stávají sestavy, někdy podle toho, když se mi podaří sehnat výhodně nějakou komponentu. Třeba Phenoma jsem měnil za FX kvůli tomu, že FX končilo na trhu a dalo se ještě sehnat a naopak Phenoma jsem pak ještě dobře prodal a deska FX podporovala. A samotná case mi vydržela nejdýl, mám ji už asi 17 let. Velká, prostorná, materiálově robustní (1 mm plech).
Když už mám děcka, tak komponenty postupně dávám jim, synek má ono FX 8300, výkonově to není až tak zlý, když se k tomu dá slušná grafika.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat