Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korona vs ekonomika - ta ozajstna katastrofa

Ano vazne si to myslim..CIna ma trest smrti a neboji sa trestat ani vysokych funkcionarov strany.
Jasn Maa nebol "strateny" par mesiacov, bolo to vyrazne menej a sikovne sa to ututlalo...dodnes sa nevie, kde bol a hlavne preco;o).
Zaujimave je, ze sa tomu nevenovali velmi ani zapadne media, pretoze podla mna ide o velmi zaujimavy pribeh.
Vidis ty si cital o muceni, ja zase clanky s ludmi, ktori tam tiez boli a zazili nieco ine.
S Cinou to mas tak, je obrovska, rozmanita a zalezi kto ti podava info. Klasicky pripade je Tomas Etzler...staci si precitat rozhovory s nim a mas pocit, ze v tej Cine sa to neda vydrzat a je to tam hrozne. Pretoze on ma s nou naozaj zle skusenosti. Neviem, ci aj nebol vyhosteny z nej dokonca;o).
Ale potom si pozries vlogy ludi, co tam ziju a zrazu mas trosku iny pohlad na tu Cinu, zdaleka nie taky dramaticky ako serviruje Etzler.

aketo svinstvo ako robi Cina nerobia ani moslimski radikali - ti ta "iba" podrezu alebo odpalia bombou.

S tymto uplne nesuhlasim, staci sa pozriet, co zavadza relativne umierneny Taliban v Afganistane a Cina sa ti bude zdat ako zlata zem;o).
Btw Ujgurovia robia problemy aj v inych statoch, nielen v Cine...napriklad v Mjanmarsku.
Ja Cinu neospevujem, nezlahcujem, ja ju len uznavam, pretoze vysledky ma, ale zit by som tam so svojou povahou a svojim nazeranim na svet nechcel...nie je to stat pre mna.
Dovolim si tvrdit, ze keby Cina nezasiahla voci Ujgurom tka tvrdo dodnes by tam riesili bombove utoky a atentaty na kazdodennej baze.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat