Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korona vs ekonomika - ta ozajstna katastrofa

Vidis a mna zase nebavi, ze zabudas, co si napisal. Proste sa vyjadrujes ako tatar.
Tak naco som to vlastne ja reagoval?

Ano, Rusko dodává méně plynu, ale z toho důvodu, že si od něj země méně objednaly.

Tuto vetu chapem tak, ze Rusko dodava menej plynu (ako v minulosti) a je to z dovodu, ze si EU menej plynu (ako v minulosti) objednala.
A to samozrejme nie je pravda, a na to som reagoval.
Rusko dodava viacej plynu ako v minulosti, pretoze EU si aj viacej plynu objednala.
Je to vsak stale malo a Rusko odmieta navysit dodavky (zatial) a to je cele, co sa v mainstreame pise.

To jsou informace, které se z mainstreamu dozvíš a z toho vyplývá, že za to, že jsou vysoké ceny může Rusko, které dodává málo plynu.

Cena plynu rastie od 09/2020, kedy bola na urovni 1500$, dnes je 5800$, k vyraznemu poklesu nedoslo od 04/2021 to uz stupal plyn kontinualne, takze kde sa prosim ta pise, ze ceny plynu su vysoke, pretoze ho Rusko malo dodava?
To moze napisat len debil a ja som to naozaj nikde na ziadnom mainstreame necital.
Ale ty to tu prezentujes ako svaty gral, kde vsetci o tom pisu.
Nebol by nejaky odkaz?
P.S. Inak Rusko nie je jediny producent zemenho plynu na svete, nie je ani najvacsim a hoci vacsina EU berie plyn prave z Ruska nemozu Rusi vzhladom na dlhodobe kontrakty a svoj podiel na produkcii ovplyvnovat cenu tak ako to tu prezntujes (repsektive podla teba prezentuje mainstream).

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat