Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korona vs ekonomika - ta ozajstna katastrofa

Já (osobně) to vidím jinak. "Vinu" na tom má věk.

Bojím se Covid-19.
Nebojím se recese a krize, pokud koronu přečkám, nějaký příjem budu vždycky mít, něco mám a tak to tady na Zemi nějak doklepu. Půjčky/dluhy nemáme, děcka ženaté/vdané mimo, s vlastním bydlením, bez dluhů. Více nedostanou - leda až budou dědit.

Když budu zlý, na pořádné ekonomické krizi mohu nakonec (finančně/majetkově) vydělat, pokud tedy Covid-19 přežiju. Pokud se tedy nebudou následky pandemie řešit hlubokými změnami politicko-ekonomických systémů, což je nakonec také možné. Přečti si Bídné roky od Knuta Faldbakkena, určitě se to dá stáhnout i v *pdf apod.

Že bude tato krize mnohonásobně hlubší než to demo z let 2008-2009 je dnes naprosto jasné.

A je tady ještě jedna obava, o které jsem v médiích neslyšel, a kterou mám (...snažím se s depkou bojovat a tohle mě napadlo dneska ráno.. bác, zase "z hrušky dúle"..). Hladomor. Pokud se bude korona dál šířit (nějaké zaoblení těch křivek skoro nikde nevidím), kdo zasadí, kdo zaseje, kdo se bude starat o krávy, prasata, ovce, slepice, rybolov?

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat