Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Po volbach na SK

Tak ja neviem, asi som nepoucitelny optimista, mozog mi hovori, ze do roka-dvoch tu mame predcasne volby, pretoze vladu idu zostavovat 4 egomaniaci, ale nejako neviem v sebe potlacit take to optimisticke ocakavanie lepsich casov.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já nějak tu politiku přestal řešit. Líp už bylo. Ale slyšel jsem dnes pěkný vtip. Víš proč jsou Slo…
Jan Fiala 02.03.2020 21:08
Jan Fiala
Ja ti nevim Karle, cital som to asi 5x, aj som si dal minutu pauzu a furt mi unika pointa. Akoze u n…
fleg 02.03.2020 21:13
fleg
Aj Fico chodí na bicykli.
karel 02.03.2020 21:34
karel
Aha, takze nase spicky...tak tie mozu.
fleg 02.03.2020 21:49
fleg
"Idem na bicykli a zrazu papuľa na asfalte" - to je přece normální řeč, nebo ve vašem kraji ne?
IQ37 02.03.2020 23:35
IQ37
Po vašom jedu... To sa predsa používa tiež. Je rozdiel chodiť a ísť.
fleg-sk 02.03.2020 23:38
fleg-sk
V cestine: Chodit / jít = pesky Jezdit / jet = na kole, autem, autobusem... Chodit = opakovana cinn…
merlouska 03.03.2020 01:18
merlouska
Nemyslim, ved u vas sa tiez povie jdu se projit, jedu na nakupy (aj ked idem autom) nie? Ist na bicy… nový
fleg 03.03.2020 07:52
fleg
Já mám dojem, že Ander z Košic "chodzil na motore" (=jezdil autem). nový
L-Core 03.03.2020 08:17
L-Core
češi jsou smějící se bestie. poslední
touchwood 05.03.2020 10:46
touchwood

V cestine:
Chodit / jít = pesky
Jezdit / jet = na kole, autem, autobusem...

Chodit = opakovana cinnost (do prace chodim pesky), jit = jednorazova cinnost (dnes jdu do prace pesky)
Jezdit = dtto (do prace jezdim na kole), jet = dtto (dnes jedu do prace na kole)

Slovenstina asi funguje trosku jinak. Ale ten vtip je jinak skvely :-D

Nemyslim, ved u vas sa tiez povie jdu se projit, jedu na nakupy (aj ked idem autom) nie?
Ist na bicykli urcite nie je synonymom chodit na bicykli.
Ak niekto pouzije chodit na bicykli namiesto ist na bicykli pouzije to gramaticky nespravne.
Vtip vuziva jazykovu neznalosti ludi, a preto som ho nepochopil;o).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru