Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zase su raz vsetci mudri a unika im podstata

Mozno ste zachytili aj u vas v Cr, ze nam v Presove buchol barak (tusim 8 mrtvych), aj ked u vas sa zase riesi momentalne ta Ostrava (tam asi velmi nie je zatial o com debatovat).
Momentalne su u nas vo vazbe (uz to je divne preco vazba) 3 zivnostnici, co prekopli pred barakom plynove potrubie a hrozi im pomerne dlha basa za neumyslne viacnasobne zabitie.
Ja teda nie som odbornik samozrejme, ale nebudem ako vacsina ludi sudit niekoho dopredu navyse, ked mi na tom nesedi par veci.
Podla dostupnych informacii citili ludia plyn v dome este pred prekopnutim, to je prva zaujimava informacia.
Druha je, ze dom mal samostanu kotolnu, ktora sa vraj automaticky vypla, pretoze jej detektor plynu hlasil zvysenu koncentraciu asi 30min pred vybuchom.
Tretia ja, ze ked prekopnem vonku potrubie zacne z neho unikat plyn smerom von v exterieri, takze by ma celkom zaujimalo ako sa plyn dostal do domu v tak vysokej koncentracii....hlavne ak bola kotolna uz pol hodinu vypnuta.
To, ze plyn, ktory je lahsi ako vzduch stupal na najvyssie poschodia a tam sa hromadil je uz logicke, ale ako sa dostaval ten plyn do baraku?
Podla opat dostupnych informacii hlasili prekopnutie potrubia hned na policii aj na plynarne, kde by logikcy malo dojst k odstaveniu prekopnutej vetvy.
Napadlo ma, ze prekopnuty plyn unikal do zeme a nejako sa dostaval do uz vzduchotesneho baraku, kde stupal vyssie a vyssie a tam sa hromadil...ale to by muselo trvat podla mna desiatky minut a za ten cas uz mali preda zareagovat plynari....proste mi to nejako nesedi.

Nechapem preco sa na tymito logickymi uvahami nikto v diskusiach nezaobera a co je smutnejsie nenasiel som jediny clanok, ktory by neriesil bulvarne <> (kolko ludi je mrtvych, co mali na sebe, o co prisli, ci im niekto postavi nahradne byvanie a pod), ale vsetci su stastni, ze policia ma vinnikov a nikto to viac neriesi...cize odsudenie bez sudu, bez zamyslenia.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat