Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Neomezená mobilní data v ČR

Ahoj,
tak tu máme nějaký náznaky v podobě neomezených dat. U T-mobilu na dobu prázdnin, u Vodafonu na furt, i když to má háčky, trochu o tom třeba tady.
Vodafone to udělal ve stylu chytré horákyně - data neomezená, přitom omezená (rychlostí) a ještě podmíněná (odběr služby pevnýho internetu).
Co tím však sleduje T-mobile? Finančně z toho prakticky nic nemají, chtějí tím nalákat zákazníky? Já bych za tím viděl něco jako test infrastruktury a zjištování chování zákazníků, když dostanou neomezený data prakticky všichni, kdo o ně mají zájem. Podle toho pak můžou vyprofilovat novou nabídku. Ale jak už to u našeho mobilního kartelu bývá, bude to opět nějaká vychcávka.
Kdysi jsem četl o tom, jak to mají (tuším) ve Finsku - data mají všichni bez limitu, omezení je pouze rychlostí. Kdo chce sosat rychleji, zaplatí si dražší paušál. To by se mi docela líbilo, většině lidí základní připojení stačí, kdo chce sledovat videa a sosat velký objemy, připlatí si. Toho se u nás dočkáme tak za dalších 20 let.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat