Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Alza.cz neprovozuje EET?

Alza.cz neprovozuje EET? Všiml jsem si na několika účtenkách (i na fakturách), že Alza prostě netiskne údaje o EET (FIK a BKP), které nutně potřebuju do Účtenkovky! To mají nějakou výjimku, či co? Doufám, že neokrádají stát, to bych je musel asi prásknout! Máte stejnou zkušenost, nebo jsem zase za exota (vola)?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Placeno hotově?
Kurt 27.05.2019 18:56
Kurt
Bylo to kartou na místě odběru i online, za zboží.
IQ37 27.05.2019 22:09
IQ37
https://www.podnikatel.cz/clanky/platby-kartou-ode-dneska-nepodlehaji-eet-z-uctenek-tez-muze-zmizet-…
Kurt 27.05.2019 22:37
Kurt
Tak tohle mi uniklo (a je to už rok staré). Asi to ale neplatí (nebo to neuplatňují) všichni prodejc…
IQ37 27.05.2019 22:46
IQ37
Pro prodejce je obvykle pohodlnější mít EET všude, pokud už někde něco blokovat musí. Dělají to tak… nový
L-Core 28.05.2019 12:19
L-Core
Placeno za zboží? Nebo výrobek? Nebo službu?
L-Core 27.05.2019 19:42
L-Core
Jaký je rozdíl mezi zbožím a výrobkem? SDXC karta, kamera. Všechno placeno kartou (něco online - něc…
IQ37 27.05.2019 22:11
IQ37
To je zboží, cos uvedl. Vezmi si třeba soukromé řeznictví. Prodají ti maso, které sami nabourali, k… nový
L-Core 28.05.2019 12:15
L-Core
Já to mám v hlavě jinak. Co se prodává, je u mě zboží. Ale teď chápu princip. Jenom nevím, jestli má… nový
IQ37 28.05.2019 15:35
IQ37
Jak jsem psal, je jednodušší EET používat všude. Přece pokladní nebude řešit, když ti v hospodě prod… poslední
L-Core 29.05.2019 17:22
L-Core

To je zboží, cos uvedl.

Vezmi si třeba soukromé řeznictví. Prodají ti maso, které sami nabourali, klobásky, salám, který dělají. Není povinnost evidovat v EET (v 1. nebo 2. vlně, které zatím platí), je to výrobek, ne zboží.
Prodají ti tam rohlík, hořčici. Pokud to nepečou, je to zboží, mají povinnost evidovat v EET.

Zboží = prodej v nezměněném stavu, jak nakoupili, tak prodávají.

Stejně tak v hospodě. Pivo, cigarety (zboží) mají povinnost dávat do EET, obědy (výrobek) ne. Prostě kocourkov.

Já to mám v hlavě jinak. Co se prodává, je u mě zboží. Ale teď chápu princip. Jenom nevím, jestli máš s tím masem pravdu. Když si koupím v krámu ve výseku maso, taky je na účtence EET (ale chápu, že to nejspíše nejsou přímo chovatelé, ale maso bourají taky).

Chápu EET tak, že je to povinnost platit daň z příjmu (zisku). Markety mají pekárny, kde si samy pečou pečivo, ale EET vykazují... Kašlu na to, ohledně Alzy a placení kartou mám už jasněji. :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru