Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Příčka ze sádrokartonu nebo ytong?

Dobrý den, právě probíhá rekonstrukce bytu a mám se rozhodnout mezi sádrokartonovou nebo ytongovou příčkou (10cm+5cm zateplení) u hlavního vchodu. Je to vchod v 2.NP do druhé bytové jednotky. Já jsem pro příčku z ytongu, ale pořád mi to rozmlouvají a tlačí do sádrokartonu kvůli zatížení stropu a tomu, že se strop prohne. Jedná se o vybudování příčky ve tvaru L - 2 x 1,3m. Máte někdo zkušenosti?

Předmět Autor Datum
strop prohne Záleží na stropě. Dole to podšprajcni trámkem aby vynesl váhu, která bude u ytongu opr…
čumil old 04.04.2019 19:26
čumil old
Dřív tam stály příčky z cihel a trošku se to prohlo, nicméně teď tam bude nově udělaná podlaha a na…
Anyny 05.04.2019 07:09
Anyny
Sádrokarton bych dával akorát uvnitř bytu, mezi pokoji. Tak nějak si nedovedu představit vchodový dv…
Prasak 04.04.2019 22:23
Prasak
Budou do hlavní dveře do bytu a za nimi schodiště do průjezdu. Taky si právě neumím představit vchod…
Anyny 05.04.2019 07:03
Anyny
Takže bezpečnostní vchodový dveře v sádrokartonu budou mít asi tak stejnou bezpečnostní účinnost, ja…
Prasak 05.04.2019 09:03
Prasak
pořád mi to rozmlouvají By mě zajímalo, kdo vám to rozmlouvá - domovnice? Sousedi? Nebo snad nějac…
Kurt 05.04.2019 09:11
Kurt
Ať už je to kdokoliv, tak ONI tam bydlet nebudou, ale majitel nejspíš ano. poslední
Prasak 05.04.2019 14:14
Prasak

strop prohne

Záleží na stropě.
Dole to podšprajcni trámkem aby vynesl váhu, která bude u ytongu oproti třeba cihlám malá.
V dávných dobách se položila vrstva mastnější malty na půdorys příčky a vložil se roxor.
Tím se to trochu zpevnilo.
Kraje příčky se vázaly do okolních stěn a to taky převezme část váhy.
Když se příčka řádně uklínuje proti horním stropu měla by být tak trochu samonosná.
Tlaky se ve stavbě roznášejí do stran.
Leč to je můj laický názor.
V dnešní době, kdy zedník není schopen udělat stěnu bez dvou kartuší pěny to může být jinak.

Takže bezpečnostní vchodový dveře v sádrokartonu budou mít asi tak stejnou bezpečnostní účinnost, jako tulení kůže na vchodu do iglů.
Obvodové zdi bytu nemohou být ze sádroše, ale ani 10 cm ytongu mi nepřijde vhodný. Jedna rána krumpáčem a zloději jsou u vás. Přece nebudete dávat pokojovou příčku na vchodový dveře!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru