Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Samozrejme. Je to sice droga, ale uroven nebezpecenstva na urovni alkoholu a cigariet a tak ked tole…
fleg 28.02.2019 08:38
fleg
uroven nebezpecenstva na urovni ... cigariet To určitě ne z pohledu těch ostatních. Že si kuřák uže…
L-Core 28.02.2019 11:11
L-Core
Samozrejme soferovanie pod vplyvom travy by bolo trestne to je bez debaty. Bavime sa o nasledkoch dl… nový
fleg 01.03.2019 17:50
fleg
Viděl jsem dost lidí vymaštěných od chlastu. Viděl jsem dost lidí s uhelnou šachtou místo plic. Vidě… nový
Prasak 01.03.2019 18:31
Prasak
Ved prave o tom hovorim, vikendove hulenie podla mna ovplyvni cloveka asi tak ako vikendove pitie (k… poslední
fleg 04.03.2019 09:05
fleg
Zkoušel jsem jezdit Assetto Corsa na volantu pod vlivem alkoholu a jindy pod vlivem marihuany. Musím… nový
Vondrs 01.03.2019 18:44
Vondrs
Já jsem hrál ožralý Trackmanii. Nejdřív jsem měl sklony více riskovat a pak už to nešlo vůbec. Jde n… nový
Niko Bellic 02.03.2019 13:17
Niko Bellic
Nevím. Respektive je mi jedno, zda si doma někdo bude pěstovat rostlinky na kouření či na výrobu mas…
L-Core 28.02.2019 11:07
L-Core
u mastiček připouštím převahu "pro" Ano testuji půl roku na atop. ekzem a nic nezabralo tak dobře,…
Niko Bellic 28.02.2019 19:54
Niko Bellic
vyrabis si sam? nebo mas nejaky zdroj? obcas s ekzemem taky trochu zapasim, tak by to mozna stalo z…
merlouska 28.02.2019 22:36
merlouska
Interní výroba v rodině. Distribuce se neplánuje. Zkus se poptat u známých. On si to dnes dělá kdekd…
Niko Bellic 28.02.2019 23:22
Niko Bellic
Coz je imho nejsilnejsi argument pro legalizaci. Strasna spousta lidi se kazdorocne dopousti trestny…
bahno 01.03.2019 07:40
bahno
Je v pořádku trestat velkovýrobu a nelegální prodej. Ale jestli si někdo pěstuje ze dvě rostlinky a… nový
Niko Bellic 01.03.2019 12:43
Niko Bellic
A samozřejmě omezení věkem, osobně bych byl klidně i pro hranici 21 let, nikoliv jen 18. nový
Prasak 01.03.2019 13:02
Prasak
Hehe... Pokud neni dovolenej prodej/predani dalsi osobe, je ten limit takovej divnej. Treba u alkoho… nový
bahno 01.03.2019 20:43
bahno
No, nulova tolerance... To je vlastne nesmysl u obojiho. Realny limity jsou nastaveny na 0.2 promile… nový
bahno 01.03.2019 20:36
bahno

Samozrejme. Je to sice droga, ale uroven nebezpecenstva na urovni alkoholu a cigariet a tak ked tolerujeme tieto drogy preco nie travu.
Na rozdiel od alkoholu som nevidel agredivneho cloveka pod vplyvom marihuany, zato agresivnych opilcov je vsade dostatok.
Ono to k tomu skor ci neskor pride, stat bude mat na to monopol a viem si predstavit, ze kocirovat zhuleny narod je vyrazne lahsie ako triezvy.

uroven nebezpecenstva na urovni ... cigariet

To určitě ne z pohledu těch ostatních. Že si kuřák užene raka plic či infarkt, je jeho věc. Ještě jsem neslyšel, že by někdo kvůli tomu, že kouří cigarety, zavinil dopravní nehodu (neuvažuji případ, že kdesi šmátrá po krabičce, nevěnuje se řízení a někam napálí), kdežto zdrogovaní se mezi bourači objevují.

Samozrejme soferovanie pod vplyvom travy by bolo trestne to je bez debaty.
Bavime sa o nasledkoch dlhodobeho vyuzivanie, zavislosti a pod. Tu je trava na tom cca ako ostatne drogy.
Videl som par ludi vymastenych od travy, ale to boli kazdodenny hulici pomerne vo velkych mnozstvach.

Zkoušel jsem jezdit Assetto Corsa na volantu pod vlivem alkoholu a jindy pod vlivem marihuany. Musím říct, že daleko soustředěněji a lépe se mi jelo právě po marihuaně. Po alkoholu jsem nebyl schopen jet ani pomalu (ztráta sebekontroly, připadalo mi to jako nuda), a když jsem na to šlápnul, tak jsem byl pořád mimo trať (špatná koordinace). Tím nijak neobhajuji jízdu pod vlivem v provozu. Jen si myslím, že alkohol je za volantem nebezpečnější než marihuana.

Nevím. Respektive je mi jedno, zda si doma někdo bude pěstovat rostlinky na kouření či na výrobu mastiček (u mastiček připouštím převahu "pro"). Každopádně vím, že já ji kouřit nebudu i kdyby se legálně prodávala za pár kaček na každém rohu, nikdy jsem to ani nezkusil, nemám představu o účincích a nestojím o to.

Problém mám se zhulenými šoféry (ale to i s ožralými).
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/drogy-za-volantem-jak-se-ridi-s-marihuanou.A060829_164227_automoto_fdv

u mastiček připouštím převahu "pro"

Ano testuji půl roku na atop. ekzem a nic nezabralo tak dobře, jak tohle (kromě kortikoidů, ale ty jsou dlouhodobě svinstvo). Nějak to působí na imunitu, protože můj problém je autoimunitní, nechci raději vědět jak, ale nějaké vedlejší účinky nepozoruji :-D Nejde samozřejmě o léčbu, jde o potlačení příznaků. Trochu zabírají i konopné mastičky z lékárny, ale tam je toho nula nic, nesrovnatelné s domácí přípravou.

Coz je imho nejsilnejsi argument pro legalizaci. Strasna spousta lidi se kazdorocne dopousti trestnyho cinu, ale pritom jejich spolecenska nebezpecnost je temer nulova. Coz mi prijde strasny. Ja vim - policie po tom aktivne nepatra, statni zastupci to hrajou do autu kdyz to jde, u soudu za to hrozi vicemene jenom podminka, protoze v malym je maximalni sazba 6 mesicu a pokud clovek nema jiny skraloupy, je to podminka automaticky, ale i tak mi to prijde hrozny, kriminalizovat takovou velkou cast verejnosti.

Hehe... Pokud neni dovolenej prodej/predani dalsi osobe, je ten limit takovej divnej. Treba u alkoholu vlastne zadnej neni. Nikdo nesmi alkohol mladistvymu podat/prodat, ale vlastne nic mu nezakazuje si ho vyrobit sam. Pricemz pokud bude vyrabet min nez 1000l ticheho vina rocne, tak to nikde nemusi hlasit.
Na zakoneho zastupce by teoreticky mohla vlitnout socialka, jakoze naruseni mravni vychovy, ale jak by to nakonec dopadlo, tezko rict - treba se tim pripravuje na budouci povolani a v tom mu tezko branit;-).

No, nulova tolerance... To je vlastne nesmysl u obojiho. Realny limity jsou nastaveny na 0.2 promile alkoholu a 1.4ng/ml THC v krvi. U obojiho je dokazany, ze pokud je hladina latky v tele pod timhle limitem, nema to vliv na rychlost reakce ani na nic jinyho a clovek je plne zpusobilej ridit.
Zatimco u alkoholu je detekce v terenu dejmetomu vyresena a drager se jen vyjimecne zasadne myli, tak u THC je to dost vachrlaty a casty jsou chyby na obe strany - sem tam nezareaguje ani na zhulenyho, castejc ale naliza i ten, co nic nemel - u obojiho durazne doporucuju trvat na krevnim rozboru, to je jedinej relevantni dukaz.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru